(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 52-53
  • № 51
  • № 50
  • № 49
  • № 48
  • № 46
  • № 45
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
15/15
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Червень , 2018/№ 47

ФОП імпортує транспортний засіб: що з ПДВ

http://tinyurl.com/yy3ebol7
З одного боку, фіскали не заперечують, що ФОП має право включити до складу податкового кредиту суму ПДВ, сплачену при ввезенні на митну територію України транспортного засобу, яка зазначена у належним чином оформленій митній декларації.

З іншого ж, наполягають на тому, що такий ФОП зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ, виходячи з бази оподаткування ПДВ, визначеної відповідно до п. 188.1 ПКУ. Їх аргумент: оскільки суб’єктом права власності на придбаний транспортний засіб є фізична особа (громадянин), а не підприємець, який здійснював оплату за його придбання, то таким чином фактично відбувається передача транспортного засобу від ФОП у приватну власність фізичної особи.

Таке роз’яснення надано у листі ДФСУ від 31.05.2018 р. № 2394/С/99-99-13-01-02-14/ІПК.

Зауважимо, що подібну нісенітницю податківці проголошували і щодо операції з унесення підприємцем рухомого майна (транспортного засобу) до статутного капіталу юрособи (лист ДФСУ від 19.02.2018 р. № 668/6/99-99-15-03-02-15/ІПК // «Податки та бухгалтерський облік», 2018, № 26, с. 3).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
ФОП, транспортний засіб, імпорт, ПДВ, податковий кредит додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті