(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 52-53
  • № 51
  • № 50
  • № 49
  • № 47
  • № 46
  • № 45
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
15/20
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Червень , 2018/№ 48

Відображення розблокованої ПН у декларації

http://tinyurl.com/y62sqkuy
Наш постачальник зміг розблоковувати податкову накладну, виписану на наше підприємство. У декларації якого періоду її можна відображати у складі податкового кредиту?

Внесення ПН до ЄРПН після розблокування має свою специфіку. На відміну від ПН, зареєстрованих із запізненням, вони вносяться до реєстру не датою фактичної реєстрації, а датою подання на реєстрацію, тобто заднім числом. Чи може вплинути цей момент на період відображення ПН у складі ПК?

Традиційно ми дотримувалися обережного підходу й радили їх включати до ПК тільки в тому періоді, в якому вони були розблоковані та фактично зареєстровані. По суті, це період прийняття рішення про реєстрацію ПН, про яке йшлося в старій редакції п.п. 201.16.4 ПКУ. Наша думка ґрунтувалася, по-перше, на тому, що такі ПН не можна вважати своєчасно зареєстрованими, а по-друге, розблокована ПН узагалі-то має бути зареєстрована датою прийняття рішення про реєстрацію (сьогодні — набрання чинності).

А коли так — то згідно з п. 198.6 ПКУ їх можна відносити до складу ПК тільки в періоді фактичної реєстрації. Інша річ, що штраф за несвоєчасну реєстрацію цих ПН завдяки спеціальній нормі, викладеній у пп. 1201.1 і 1201.2 ПКУ, не застосовується.

Але, схоже, податківці дотримуються ліберальнішої позиції. І це зовсім не пов’язано з тим, що на сьогодні п.п. 201.16.4 вже вилучений з тексту ПКУ (проте з незначними змінами присутній у п. 28 Порядку зупинення реєстрації).

Так, у листі ДФСУ від 03.03.2018 р. № 6443/7/99-99-15-03-02-17 ішлося про включення до ПК автоматично зареєстрованих ПН 2 січня 2018 року (насправді, їх розблоковували в другій половині січня, але на суть справи це не впливає). Податківці стверджують, що такі ПН можна включати вже до декларації за грудень 2017 року. Причому зверніть увагу — усі ці ПН були подані на реєстрацію не в грудні 2017 року, а в більш ранніх періодах. З цього можна дійти висновку, що якщо ПН розблокована і зареєстрована до закінчення граничних строків подання найближчої декларації, то її можна включати вже до поточної декларації! Тобто йдеться не про декларацію за місяць розблокування, а про найближчу декларацію після дати розблокування й фактичної реєстрації цієї ПН. Якщо ви вирішите йти у фарватері цієї ідеї — для повної впевненості отримаєте для себе ІПК.

Щось схоже випливає і з іншого листа ДФСУвід 12.03.2018 р. № 954/6/99-99-15-03-02-15/ІПК. У ньому розглядалася ситуація, коли ПН, складена 3 серпня 2017 року, була заблокована (реєстрація призупинена), але в результаті зареєстрована 30 серпня 2017 року за рішенням Комісії ДФСУ від 8 вересня 2017 року. Фіскали відповідають, що ПК можна відображати «за звітний податковий період, у якому складена ПН у ЄРПН*, тобто за серпень 2017 року». (аналогічний висновок присутній ще в одному листі ДФСУ — від 14.05.2018 р. № 2113/6 / 99-99-15-03-02-15/ІПК) Якщо немає бажання, то можна збільшити ПК у наступних звітних періодах у межах 1095 цього строку.

* Пробачимо недорікуватість авторів листа: ПН у ЄРПН вносяться, а не «складаються».

По-перше, на цьому прикладі з листа чітко простежується принцип внесення розблокованих ПН до ЄРПН: її фактично внесли до реєстру 08.09.2017 р., але дату реєстрації зазначили 30.08.2017 р. (це дата подання ПН на реєстрацію), тобто реєстрація пройшла, по суті, заднім числом.

По-друге, йдеться про період, «у якому складена ПН». Якщо період складання ПН і її розблокування не суміжні (скажімо, ПН складена в серпні, а фактично розблокована в грудні), то це може навести на думку, що ПК можна збільшувати вже в періоді складання (тобто в серпні, наприклад, через УР). Причому дата реєстрації, яка дорівнює даті подання ПН на реєстрацію, тільки підштовхує до таких висновків. Проте в ситуації з листа ці періоди якраз суміжні (серпень-вересень), тому однозначних висновків доходити поки що зарано. Та й подавати УР до періоду складання ПН також не зовсім правильно.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
розблокована податкова накладна, відображення в декларації додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті