Теми статей
Обрати теми

Муніципальна няня: «варто чи ні?»*

Голенко Олександр, податковий експерт
Чули? Уряд обіцяє** майбутнім матусям чергові подарунки за рахунок бюджету — безкоштовний набір для новонароджених та доплату на найману няню для дитини. Давайте підійдемо до цих перспектив по-бухгалтерськи розсудливо.

* Назва пісні О. Пономарьова.

** Йдеться про постанову КМУ від 30.05.2018 р. № 427 (скор. — постанова № 427).

Розпочнемо з головного: ці нові «солодкі плюшки» жодним чином не вплинуть ані на розмір (41280 грн.) допомоги при народженні дитини, що виплачується на підставі Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.92 р. № 2811-ХII, ані на ваше право отримати її.

А тепер про формальності.

Отже, матусям обіцяють:

1) з 1 вересня 2018 року видавати в пологовому будинку один набір «пакет малюка», який, за словами чиновників, міститиме пелюшки, підгузки, олійку, присипки, іграшки, спеціальний матрац, два види ковдрочок та рекомендації для молодої мами — усього на суму 5000 грн. Цей набір ви отримаєте «безкоштовно, тобто даром» ☺ Зверніть увагу: вартість такого набору не оподатковується ПДФО, а отже і ВЗ, на підставі п.п. 165.1.1 ПКУ;

2) з 1 січня 2019 року відшкодовувати вартість послуги з догляду за дитиною до 3 років «муніципальна няня» у розмірі прожиткового мінімуму на дитину віком до 6 років, встановленого на 1 січня відповідного року.*** На 31.12.2018 р. це 1626 грн., отже з наступного року, мабуть, буде трохи більше.

*** Імовірно, в розрахунку за місяць, хоча в постанові № 427 прямо про це не сказано.

Відверто кажучи, про всі подробиці можна буде дізнатися з відповідного порядку, який ще належить розробити в тримісячний строк. Проте, іміджева балаканина чиновників та прогнози фахівців Мінсоцполітики дозволяють уявити ситуацію з цією виплатою вже сьогодні…

Для того щоб у майбутньому претендувати на відшкодування частини витрат на няню, батьки повинні будуть укласти з нею трудовий договір.

А тепер погляньте на арифметику ситуації. Сьогодні «нелегальні» ☺ няні просять за годину 30 — 100 грн. на руки. Якщо платити няні «по-білому», причому виходити із середнього розміру її гонорару «на руки», то на сплату хоча б накрученого зверху ЄСВ (так-так, адже згідно з абзацом четвертим п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI ви зобов’язані будете його сплачувати як роботодавець) понад зазначену суму вийде додатково близько двох тисяч гривень. Із родинного бюджету. Причому, сплачувати ЄСВ ви будете протягом року, а відшкодування доведеться чекати лише після його закінчення. ☹

Не будемо «навчати вас поганого» — у сенсі мінімізацій, але навіть найневибагливішій няні вам доведеться призначити платню «грязними» у розмірі не нижче мінзарплати (на сьогодні — 3723 грн.) плюс сплатити ЄСВ «зверху» (наразі мінімальний страховий внесок — 819,06 грн.)… Але навіть за таких розкладів із бюджету вам компенсують лише третину ваших витрат.

Додатково до арифметики. Як на роботодавця на вас ляжуть усі обов’язки, що покладаються законодавством: дотримання КЗпП, соціальні гарантії (відпускні, лікарняні за перші дні хвороби), звітність та регулярні платежі з ЄСВ (із загрозою штрафів за прострочення!)…

А ще — оскільки виплата планується з бюджетів (причому різних) — можливо, будуть особливі звіти, контроль КРУ і Казначейства… ☹ Ну й, напевно, доведеться наймати ще й бухгалтера — у комплект до няні…

Резюме. Рідні бабуся і дідусь напохваті — це найкращий вихід! ☺

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі