ТТН… Як багато в цій абревіатурі! Скільки вже переламано списів у зв’язку з (не)застосуванням товарно-транспортної накладної (ТТН). А скільки через неї фіскали на перевірках випили бухгалтерської крові і вимотали нервів. Але запитання, пов’язані із застосуванням цього транспортного документа, усе надходять і надходять… Розглянемо сьогодні деякі з них, у тому числі з урахуванням судової практики, що склалася.
Муніципальна няня: «варто чи ні?»* Чули? Уряд обіцяє** майбутнім матусям чергові подарунки за рахунок бюджету — безкоштовний набір для новонароджених та доплату на найману няню для дитини. Давайте підійдемо до цих перспектив по-бухгалтерськи розсудливо.
Гарантійний ремонт обладнання за рахунок нерезидента Підприємство отримало обладнання від нерезидента. Через два місяці воно вийшло з ладу. Згідно з договором, протягом перших 12 місяців експлуатації постачальник-нерезидент зобов’язаний здійснювати гарантійний ремонт. Аби не вивозити обладнання за кордон для ремонту, покупець сам платить за ремонт обладнання в Україні, а нерезидент перераховує грошові кошти на рахунок покупця і таким чином компенсує йому витрати. Які податкові наслідки мають зазначені операції для обліку покупця?
Повертаємо ОЗ постачальнику Підприємство придбало об’єкт основних засобів (холодильне обладнання), ввело його в експлуатацію і почало амортизувати. Через три місяці в ньому виявили істотний дефект, тому повернули обладнання продавцю. А продавець повернув за нього грошові кошти в повній сумі. Як бути з уже нарахованою амортизацією і як таке повернення відобразити в обліку?
Необоротні активи в обліку: ділимо/об’єднуємо Усе тече, усе змінюється... Господарські процеси на підприємствах теж зазнають всіляких оптимізацій, раціоналізацій, модернізацій. Під гнітом таких поліпшень вимушені змінюватися і необоротні активи. Так, об’єкт, що працював учора єдиним комплексом, сьогодні перетворюється на декілька окремо використовуваних активів. Чи навпаки, окремі об’єкти об’єднуються і починають злагоджено виконувати спільну роботу. Чи повинні такі розділення/об’єднання відображатися в обліку підприємства? Як їх оформити? І які можуть бути податкові наслідки? Це ми наразі й з’ясуємо..
Директор звільняється, а засновники проти Погодьтеся, ситуація не вигадана. Навпаки, таке досить часто трапляється на практиці. І що директорові робити далі? Не залишатися ж йому назавжди «прикутим до весел на галерах»! Про можливий вихід — у статті.
Добровільна сплата ЄСВ Останнім часом тема добровільної сплати ЄСВ набирає популярності. Причина тому — підвищення мінімальної межі страхового стажу для отримання особою права на пенсію за віком. «Купити» страховий стаж, якого бракує, можна на підставі договору про добровільну сплату. У сьогоднішній статті ви знайдете добірку відповідей на популярні запитання, пов’язані з добровільним страхуванням.
Квиток на потяг: як і що компенсуємо? Не так важко розшифрувати «китайську грамоту» сум, закодованих у залізничному квитку. Важче примиритися з тим, що недалекий законодавець дає приводи — а фіскали ними користуються — втручатися в суто внутрішні взаємовідносини між відрядженим працівником і його рідним підприємством. Давайте розберемося, які саме витрати працівника, що відряджається, згідно з його квитком на потяг підлягають компенсації без утримань ПДФО і ВЗ, а які все ж таки доведеться визнати оподатковуваним доходом.