(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/13
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Березень , 2018/№ 19-20

Persona non grata: хто має право ходити на перевірки

http://tinyurl.com/y59wwzzv
Постанова КМУ від 18.12.2017 р. № 1104

висновок документа

З 23.02.2018 р. діє перелік контролерів, які до кінця цього року мають право проводити перевірки суб’єктів господарювання

До переліку потрапили практично всі «винятки» 2017 року. Також додалися нові «позиції».

Нагадаємо*: формально в період з 1 січня і до 23 лютого 2018 року жоден контролер не мав права «чіплятися» до госпсуб’єктів з плановими заходами. Для позапланових же діяв (і діє щодо держорганів, що не потрапили до списку КМУ) перелік особливих підстав. Хоча, наприклад, податківці були проти**.

* Детальніше див. «Податки та бухгалтерський облік», 2018, № 3, с. 5.

** Див. «Податки та бухгалтерський облік», 2018, № 9, с. 2.

Зверніть увагу: чинне законодавство не передбачає перенесення вже запланованих перевірок! Тому про ті перевірки, що були заплановані на вказаний період, можна було б і забути.

Так каже і Держрегуляторна служба***.

*** Див. за посиланням: https://goo.gl/pLTRBB.

Проте, наприклад, фіскали навряд чи будуть перейматися із цього приводу ☹. Наказ Мінфіну від 02.06.2015 р. № 524 дозволяє терорганам ДФСУ вносити зміни до плану перевірок. Хоча насамперед податківці повинні дотримуватися вимог «держнаглядового» Закону України від 05.04.2007 р. № 877-V, який забороняє переносити заплановані перевірки (див. ч. 1 ст. 5).

Такі нормативні розбіжності дозволяють оскаржити податкові повідомлення-рішення, винесені за підсумками перевірок, проведених у цей «спірний» період. Хоча суди можуть повестися непередбачувано і стати на бік фіскалів.

Отже, хто у 2018 році зможе перевіряти без особливих обмежень? Це, зокрема, ДФС, Держпраці, Держаудитслужба (раніше – КРУ), Мінприроди разом з Держекоінспекцією, Держпродспоживслужба, ДСНС («пожежники», якщо говорити зрозумілою мовою ☺), Держлікслужба (аптеки, начувайтеся!), Держархбудінспекція тощо.

При цьому «гостювати» у вас мають право представники як «центру», так і терорганів. З повним переліком тих, хто не потрапив під мораторій, можна ознайомитися в постанові, що коментується.

Зверніть увагу: деяким «персонажам» ☺ дозволяють перевіряти в загальному порядку тільки (!) певні сфери. Наприклад, «пожежники» мають право завітати з перевіркою, зокрема, до госпсуб’єктів з високим ступенем ризику****.

**** Відповідні критерії див. у постанові КМУ від 27.12.2017 р. № 1043.

Крім того, зауважте: до переліку «позамораторних» контролерів, що стежать за дотриманням трудового законодавства, окрім Держпраці, потрапили також виконкоми місцевих рад.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
перевірки суб’єктів господарювання, план перевірок, мораторій на перевірки додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті