№19-20

Податки та бухгалтерський облік, березень, 2018/№ 19-20 Інші номери журналу ›
  • Persona non grata: хто має право ходити на перевірки Постанова КМУ від 18.12.2017 р. № 1104
  • Штрафи нерезидентам і податок на прибуток Лист ДФСУ від 11.01.2018 р. № 104/6/99-99-15-02-02-15/ІПК
  • Проблемні коригування: складаємо РК правильно Останнім часом багато платників скаржаться на те, що ЄРПН не приймає на реєстрацію РК. Причина, яку видає система, — «Порушення вимог порядку заповнення ПН і РК до ПН...». Сьогодні розглянемо «нестандартні» проблемні коригування. І з’ясуємо, що ж не так і як із цим боротися.
  • Поліпшення в орендованому приміщенні: як їх правильно подарувати? Щоб від орендованих основних засобів була і радість, і користь, орендареві іноді доводиться їх не лише ремонтувати, а й поліпшувати. Причому часто взагалі не розраховуючи на компенсацію з боку орендодавця. Сьогодні згадаємо не лише особливості обліку поліпшень «не своїх» об’єктів, а ще й з’ясуємо, які «сюрпризи» принесуть поліпшення-подарунки сторонам після закінчення договору оренди.
  • «Імпортний» ПДВ у розстрочку: про нову норму в деталях Ви — виробниче підприємство і плануєте імпортувати устаткування для використання у власній виробничій діяльності? Тоді вам корисно знати про те, що з 01.01.2018 р. діє податкова норма, що дозволяє розстрочити сплату ПДВ при такому імпорті. Хоча, власне, ви про це вже знаєте з «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 101, с. 3. Сьогодні ж поговоримо на цю тему детальніше.
  • Декларація про доходи «фізика» — 2017 Кожен з нас може зіткнутися з питанням: а чи повинен я подати річну декларацію про доходи? Наприклад, ви отримали доходи від оренди, дивіденди, спадщину, іноземні доходи, продали квартиру чи автомобіль. Прекрасно! Але це ще не означає, що в цих випадках вам треба йти «здаватися». Давайте розберемося, коли подання декларації про доходи буде для вас обов’язковим, а коли цього можна уникнути. А заразом з’ясуємо, які правила її заповнення і подання вам важливо знати.
  • Помилкова «зайва» ПН і ΣПеревищ У підприємства виникло запитання щодо ліміту реєстрації. Виправили помилку – обнулили «зайву» податкову накладну (ПН) в наступному місяці «зменшуючим» розрахунком коригування (РК). Але, як виявилося, ліміт не відновився, а виникло ΣПеревищ. З чим це пов’язано і як повернути ліміт, якщо підприємство намагалося дотримуватися всіх правил виправлення належним чином?
  • Бухоблікові маневри: мікро- → мале, мале → мікро- Звітний 2018 рік — переламний для багатьох підприємств. Цілком імовірно, що більшості з них доведеться переміститися з однієї класифікаційної групи до іншої. Будуть і такі, хто покине ряди мікропідприємств, але будуть і ті, хто до них приєднається. Як бути підприємству, що втратило мікростатус і не створювало забезпечення/резерви? А якщо, навпаки, підприємство стало відповідати новим мікрокритеріям? Давайте знайдемо відповіді разом.
  • Списання безнадійної кредиторки: Верховний Суд за коригування ПК з ПДВ? Суть спору. Після закінчення строку позовної давності підприємство-покупець списало безнадійну кредиторську заборгованість за отриманими і неоплаченими товарами. На суму заборгованості з урахуванням ПДВ збільшило дохід. Фіскали при перевірці зажадали за списаною заборгованістю також відкоригувати «вхідний» податковий кредит (ПК) і направили податкове повідомлення-рішення (ППР), що зменшує ПК. Не погодившись з діями податківців, підприємство звернулося з позовом до суду з вимогою відмінити ППР.
  • Єдиний податок перерахували не туди Фізособа-підприємець, що працював на єдиному податку в групі 2, на початку минулого року один раз сплатив його не на той рахунок. Податківці наприкінці 2017 року не просто нарахували йому штраф, а ще й з 01.01.2018 р. анулювали реєстрацію платника єдиного податку. Крім того, вони заявили, що він не зможе тепер перейти на ЄП протягом цілого року. Чи є законними такі дії фіскалів?
  • «Фізик» «фізику» здає квартиру в оренду Звичайна фізична особа — непідприємець здає квартиру в оренду іншій фізичній особі. Які податки повинен сплатити при цьому орендодавець? Куди і які звіти подавати?
  • Бухгалтерський тест за лютий Для бухгалтера головне — впевненість. Зрозуміло, коли під рукою підшивка журналу або «ай-фактор» — жодних проблем. Але інколи відповідь потрібна миттєво. А давайте суто між нами перевіримо, як добре «зайшли» теми лютневих номерів?
  • Чим запам’ятався лютий
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі