(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 26
  • № 25
  • № 24
  • № 23
  • № 21
  • № 19-20
  • № 18
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
18/22
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Березень , 2018/№ 22

Уточненка в межах строків сплати: коли і скільки платити?

http://tinyurl.com/yyl26j4s
Підприємство подало уточнюючу декларацію до закінчення граничних строків сплати податку за помилковий період. В які строки і яку суму податкових зобов’язань потрібно сплатити: помилкову чи уточнену?

Сплатити необхідно суму податку, задекларовану в УД. При цьому, якщо в результаті виправлення помилки сума податкового зобов’язання (ПЗ) збільшується, то сплатити суму такого збільшення потрібно до подання УД. А суму податку, що залишилася несплаченою, — протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку подання декларації за помилковий період. Якщо ж у результаті виправлення сума податку зменшується, суму податку з урахуванням УД сплачують протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання декларації. Пояснимо детальніше.

Строк сплати ПЗ, вказаного в податковій декларації, встановлений у п. 57.1 ПКУ — воно має бути сплачене протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку, передбаченого для надання цієї декларації.

Крім того, згідно з п. 50.1 ПКУ сплатити податок, донарахований у результаті виправлення помилки, що занизила суму ПЗ, необхідно до надання УР. Тобто

суму збільшення ПЗ, уточненого до закінчення граничних строків сплати, доведеться сплатити раніше, ніж податок, нарахований за декларацією

А ось при поданні «зменшуючої» уточненки всю суму ПЗ, задекларованого за уточнюваний період, потрібно сплатити протягом 10 календарних днів після завершення строку, відведеного для подання декларації, — строк його сплати у зв’язку з поданням УД не змінюється.

А чи змінює «зменшуюча» уточненка суму податку, що підлягає сплаті? Звичайно. І оскільки така зміна відбулася до закінчення граничних строків сплати, то сплатити слід уточнену суму.

Підтверджують це і податківці (див. БЗ 135.04). На обґрунтування своєї позиції вони посилаються на норми Порядку ведення органами ДФСУ оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 07.04.2016 р. № 422 (далі — Порядок № 422).

Зокрема, на п. 2 гл. 4 підрозд. IV Порядку № 422, згідно з яким:

— дані звітів, поданих платником у законодавчо встановлені строки, а також поданих з порушенням строків подання, але до настання граничного строку сплати грошових зобов’язань, відображаються в інтегрованій картці платника (ІКП) датою граничного строку сплати грошових зобов’язань за такими звітами. Тобто сума задекларованого в поточній декларації податку проходить по картці платника датою граничного строку, встановленого для його сплати;

— дані звітів, поданих платником після настання граничних строків сплати грошового зобов’язання, а також дані уточнюючих звітних документів і документів, поданих за період, у якому платник ліквідований, відображаються в ІКП датою подання таких звітів до органу ДФС. При цьому за уточнюючими звітами відображається різниця між грошовим зобов’язанням, зазначеним у раніше поданому звіті, і грошовим зобов’язанням, розрахованим з урахуванням виявлених помилок. Тобто

сума зменшення ПЗ відобразиться в ІКП уже датою надання УД, а на дату граничного строку сплати — й основна (помилкова) сума податку

Отже, сума податку, що підлягає сплаті, у результаті буде правильною.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
уточнююча декларація, помилковий період, строк сплати податку, податкові зобов'язання додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті