Виправлення помилок

В обраному У обране
Друк
Нестеренко Максим, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Листопад, 2018/№ 88
При заповненні «транспортної» декларації припустилися помилок. Як їх виправляти? Про це — далі!

Виправлення помилки — це найперше, що спадає на думку, коли йдеться про подання уточнюючої декларації з будь-якого податку. Транспортний податок — не виняток. Помилки переважно бувають двох типів: (1) неправильно розраховано суму податкових зобов’язань (арифметичні та інші схожі помилки); (2) неправильно визначено об’єкт оподаткування (наприклад, помилка при визначенні середньоринкової вартості чи «віку» автівки).

Якщо така ситуація збереглася до 20 лютого звітного року, виправити помилку можна тільки шляхом уточнення. У такому випадку у заголовній частині декларації проставляється відмітка «Х» в полі «Уточнююча», а в полі «з урахуванням уточнень з» зазначається місяць і рік, в якому виправляються помилки. Натомість основна частина декларації заповнюється так, як вона мала б бути заповнена, якби помилки не було. У рядку 3 зазначається первісно визначена сума податкових зобов’язань, а в рядках 4 або 5 виводиться різниця між значенням рядка 2 і рядка 3.

Приклад. Підприємство протягом усього 2018 року мало у власності два автомобілі — BMW X5 x40d (2017 р.в.) і Lexus LS 500H (2015 р. в.). Внаслідок помилки бухгалтера до звітної декларації за 2018 рік не було включено дані про автомобіль BMW. Помилку виявлено 18.10.2018 р.

У нашому прикладі у заголовній частині декларації робиться відмітка «Х» в полі «Уточнююча», а в полі «з урахуванням уточнень з» зазначається «10.2018». Основна частина — на рисунку.

Звертаємо увагу: самоштраф розраховується тільки щодо І і ІІ кварталів, адже строк сплати податку за ІІІ квартал (29.10.2018 р.) на дату подання уточнюючої декларації ще не настав (відтак, недоплати за ІІІ і IV квартали не буде). Натомість пеня розраховується тільки щодо І кварталу (за період з 27.07.2018 р. по 18.10.2018 р.), адже за податковими зобов’язаннями, сплаченими за ІІ квартал, на дату уточнення ще не минув 90-денний строк (п. 129.9 ПКУ).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити