Надрукована заява на відпустку: прийняти не можна відмовити

Кучерова Оксана, юрист
Податки & бухоблік Листопад, 2018/№ 93
В обраному У обране
Друк
Роботодавець відмовляється приймати заяву на відпустку. Причина відмови — заява надрукована на комп’ютері, а не написана від руки. Чи має рацію роботодавець? Чи обов’язково писати заяву від руки?

Розпочнемо з того, що ані КЗпП, ані Закон України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР прямої відповіді на це запитання не дають. Тому звернемося до ДСТУ 4163-2003*.

* ДСТУ 4163-2003 «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів», затверджений наказом Держспоживстандарту від 07.04.2003 р. № 55.

Згідно з Методичними рекомендаціями, затвердженими протоколом Нормативно-методичної комісії Укрдержархіву від 22.11.2015 р. № 7, ДСТУ 4163-2003 є нормативним документом, що встановлює вимоги до бланків і оформлення реквізитів організаційно-розпорядчих документів усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності.

Зазначимо, що усі організаційно-розпорядчі документи можна розділити на:

— організаційні (положення, статути, посадові інструкції, штатні розписи, договори);

розпорядчі (постанови, рішення, накази, розпорядження);

інформаційно-аналітичні (акти, довідки, доповідні записки, пояснювальні записки, службові листи тощо).

Згідно зі Збірником уніфікованих форм організаційно-розпорядчих документів, затвердженим протоколом Методичної комісії Укрдержархіву від 20.06.2006 р. № 3, заява — це письмове офіційне повідомлення та/або прохання, яке подається на ім’я посадової особи, як правило, керівника підприємства, установи, організації.

Виходить, що заява на відпустку належить до інформаційно-аналітичних документів. Отже, вимоги ДСТУ 4163-2003 можна і треба застосовувати і до неї.

У п. 7.1 ДСТУ 4163-2003 зазначено: документи виготовляють на конторській друкарській машинці або за допомогою комп’ютерної техніки. При цьому окремі внутрішні документи (заяви, пояснювальні і доповідні записки тощо), авторами яких є посадові та інші фізичні особи, дозволено оформляти рукописним способом.

Таким чином, заяву можна оформляти як від руки, так і друкарським способом. При цьому, з урахуванням наведеної норми ДСТУ 4163-2003, останній спосіб явно в пріоритеті.

Так само, як варіант, можна використати трафаретні форми для заяв. При цьому заявникові рекомендується власноручно поставити на них свій підпис і дату складання заяви, що надаватиме такому документу юридичної сили.

Тому наша порада роботодавцям: приймайте заяви від працівників як написані власноручно, так і надруковані. У будь-якому випадку юридична сила такого документа підкріплюється власноручним підписом працівника і проставленою його рукою датою складання заяви.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд