* Медико-соціальна експертна комісія.
Розпочнемо з поради. ☺ Не полінуйтеся, «підніміть» лікарняний лист, у якому була відмітка про МСЕК. Перевірте себе ще раз: період, протягом якого документи хворого розглядалися в МСЕК, не має бути оплачений. Пояснимо:
1) тимчасова непрацездатність оплачується тільки до дня встановлення інвалідності (ч. 2 ст. 22 Закону № 1105**);
** Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV.
2) дата встановлення інвалідності зазначається в лікарняному листі, а сам лист закривається днем надходження документів у МСЕК;
3) обидві ці дати (дата встановлення інвалідності і дата надходження (реєстрації) документів у МСЕК) повинні збігатися.
У результаті отримуємо: період, зазначений у лікарняному листі з відміткою про встановлення інвалідності, оплачується не повністю, а тільки до дня встановлення інвалідності. Сам же день установлення інвалідності й усі подальші дні, зазначені в лікарняному листі як період розгляду документів у МСЕК, не оплачуються.
Повертаємося до сьогоднішнього лікарняного. Дні МСЕК, що потрапили в розрахунковий період, потрібно виключити з розрахунку середньоденної зарплати.
Так, такі дні не були оплачені, але вони все одно вважаються днями, пропущеними через тимчасову непрацездатність. А отже, виключаються з кількості календарних днів за розрахунковий період. Це підтверджує Мінсоцполітики в листі від 06.09.2016 р. № 293/18/99-16.