Якщо в розрахунковому періоді дні МСЕК*

В обраному У обране
Друк
Ушакова Лілія, експерт з питань оплати праці
Податки та бухгалтерський облік Жовтень, 2018/№ 79
Чи потрібно виключати із загальної кількості календарних днів у розрахунковому періоді дні проходження працівником МСЕК?

* Медико-соціальна експертна комісія.

Розпочнемо з поради. ☺ Не полінуйтеся, «підніміть» лікарняний лист, у якому була відмітка про МСЕК. Перевірте себе ще раз: період, протягом якого документи хворого розглядалися в МСЕК, не має бути оплачений. Пояснимо:

1) тимчасова непрацездатність оплачується тільки до дня встановлення інвалідності (ч. 2 ст. 22 Закону № 1105**);

** Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV.

2) дата встановлення інвалідності зазначається в лікарняному листі, а сам лист закривається днем надходження документів у МСЕК;

3) обидві ці дати (дата встановлення інвалідності і дата надходження (реєстрації) документів у МСЕК) повинні збігатися.

У результаті отримуємо: період, зазначений у лікарняному листі з відміткою про встановлення інвалідності, оплачується не повністю, а тільки до дня встановлення інвалідності. Сам же день установлення інвалідності й усі подальші дні, зазначені в лікарняному листі як період розгляду документів у МСЕК, не оплачуються.

Повертаємося до сьогоднішнього лікарняного. Дні МСЕК, що потрапили в розрахунковий період, потрібно виключити з розрахунку середньоденної зарплати.

Так, такі дні не були оплачені, але вони все одно вважаються днями, пропущеними через тимчасову непрацездатність. А отже, виключаються з кількості календарних днів за розрахунковий період. Це підтверджує Мінсоцполітики в листі від 06.09.2016 р. № 293/18/99-16.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити