Складаємо РК до «старої» ПН: номер рядка зазначати обов’язково

Кравченко Дар’я, податковий експерт
Податки & бухоблік Жовтень, 2018/№ 87
В обраному У обране
Друк
Лист ДФСУ від 08.10.2018 р. № 4313/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

висновок документа

Складаючи розрахунок коригування (РК) до «старої» податкової накладної (ПН) за формою, затвердженою наказом № 957*, у графі 1 «№ з/п рядка податкової накладної, що коригується» такого РК слід зазначити порядковий номер рядка ПН, який належить відкоригувати

* Наказ Мінфіну від 22.09.2014 р. № 957.

Починаючи з 01.04.2016 р. у формі РК «оселилася» нова графа 1 «№ з/п рядка податкової накладної, що коригується». Про правила її заповнення у Порядку № 1307** не сказано ні слова. Проте, виходячи з роз’яснень податківців (див. категорію 101.15 БЗ), у ній зазначають номер, що відповідає номеру рядка «№ з/п» з ПН, що коригується.

** Порядок заповнення ПН, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307.

Якщо РК складається до ПН за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307 (наразі чинна), — проблем немає. У формі таких ПН є графа 1 «№ з/п». Тобто до гр. 1 РК залишається лише перенести номер рядка, зазначений у гр. 1 ПН, що коригується.

Але! До 01.04.2016 р. ПН виписували за формою, затвердженою наказом № 957. І в ній не було графи 1 «№ з/п». Як бути тоді? Від початку переходу на нову форму ПН/РК було два виходи із ситуації:

— або зовсім не заповнювати цю графу в РК;

— або присвоювати відповідний номер рядка у ПН на власний розсуд.

Проте у разі вибору другого варіанту система не пропускала РК для реєстрації в ЄРПН, оскільки не могла знайти рядок з таким номером у «старій» ПН.

Єдиним виходом було залишати гр. 1 незаповненою (на свій страх і ризик).

Дещо пізніше на цю проблему відреагували й самі контролери. У категорії 101.07 БЗ з’явилося роз’яснення, в якому вони повідомили: у разі складання РК до ПН, складеної за формою, затвердженою наказом № 957, гр. 1 розділу Б РК заповнювати не потрібно. Сьогодні аналогічне роз’яснення міститься в категорії 101.15 БЗ.

Водночас на практиці усе дещо інакше. Програмне забезпечення податківців, налаштоване під нову форму, вимагає проставляти порядкові номери в «порядковій» гр. 1 РК, навіть якщо такий РК виписується до «старої» ПН.

І, судячи з усього, податківці не збираються змінювати його налаштування, що якраз і підтверджує лист, який коментується. Тим більше, що строки для коригування таких ПН (без номера рядка) вже добігають кінця. Нагадаємо: на думку контролерів, строк, протягом якого платник ПДВ може відкоригувати ПН (скласти до неї РК), обмежений 1095 днями (категорія 101.15 БЗ).

У зв’язку з цим можна вчинити так: якщо порядкового номера не було в ПН, його можна присвоїти! Тобто для проведення коригувань порядкові номери позицій, що коригуються, слід визначити самостійно. Для цього визначте (порахуйте) порядковий номер того рядка, під яким позиція, що коригується, значиться в ПН (номер рядка по порядку). І вже з урахуванням такого порядкового номера проводьте коригування.

Приклад. Постачальник відвантажив покупцеві дві товарні позиції (товар А і товар Б). Склав ПН і зареєстрував її в ЄРПН. У такій ПН рядки не нумерувалися. При цьому товар А занесено до першого за порядком рядка, а товар Б — до другого. З часом покупець повертає частину товару Б.

У такому разі постачальник виписує РК з причиною коригування «Зміна кількості». При цьому, заповнюючи перший рядок (зі знаком «-» у гр. 7 на всю кількість), у гр. 1 РК він ставить «2» (номер рядка по порядку, в якому було зазначено такий товар у ПН). А заповнюючи другий — порядковий номер рядка, якого в ПН спочатку не було, у нашому випадку «3» без знака у гр. 7 на кількість, що залишилася (лист ДФСУ від 05.06.2018 р. № 2450/6/99-99-15-03-02-15/ІПК).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд