Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

«ФОП» у реквізиті ПН «Постачальник (продавець)»

Голенко Олександр, податковий експерт
Податки & бухоблік Вересень, 2018/№ 71
Друк
Покупець відмовляється приймати від ФОП товаросупровідні документи через відсутність у реквізитах постачальника літер «ФОП». А якщо їх зазначити там, то вони автоматично підтягуються до ПН, де їх зазначати не слід. Що ж робити?

Не повторюватимемо, навіщо підприємство-покупець хоче бачити в товаросупровідній первинці, що отримується від постачальника-ФОП, не лише П. І. Б., а ще й його статус — «ФОП» (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 57, с. 42). А тільки скажемо, що, по-перше, формальної вимоги зазначати в документах, що складає ФОП на товар (не в договорі, а саме в документах — ТТН тощо), перед П. І. Б. ще і ці три літери законодавство не містить. По-друге, у п.п. «в» п. 201.1 ПКУ

обов’язковий реквізит ПН, що оформляється продавцем-ФОП, — це тільки П. І. Б. фізичної особи, зареєстрованої як платник ПДВ

Уточнюємо: без будь-яких «ФОП»… ☺

Інша річ, що, заповнюючи від імені ФОП у типових формах реквізит «Найменування» або «Найменування підприємства», свій підприємницький статус позначати цими літерами доцільно. Та й то — лише за аналогією з юрособами, яким належить зазначати в найменуванні не тільки назву, а й інформацію про організаційно-правову форму (п. 1.1 Вимог, затверджених наказом Мін’юсту від 05.03.2012 р. № 368/5).

Очевидно, що описана в запитанні «проблема», як у вас, так і у вашого покупця, — суто технічна. Мабуть, облікові програми не допускають відмінностей між вашим ідентифікатором «найменування контрагента», що включає три літери «ФОП», та вашим ідентифікатором як платника ПДВ, у якому (згідно з ПКУ) цих літер немає.

Звертаємо вашу увагу, що в консультації 101.16 БЗ податківці не дають загальної відповіді щодо таких тонкощів заповнення ПН, а пропонують у кожній конкретній ситуації звертатися до податкових органів за консультацією.

На щастя, у свіжому листі ДФСУ від 21.05.2018 р. № 2231/6/99-99-15-03-02-15/ІПК конкретно для вашої ситуації податківці дозволяють у відповідному реквізиті ПН зазначати «ФОП П. І. Б». І це не вважатиметься підставою для неприйняття такої ПН. До речі, в іншому листі ДФСУ від 05.06.2018 р. № 2451/6/99-99-15-03-02-15/ІПК на подібну тему вони визнають основним ідентифікатором платника його ІПН. Мовляв,

якщо ІПН зазначено правильно, а в найменуванні припустилися помилки, таку ПН не може бути відхилено

Обґрунтування — абзац одинадцятий п. 201.10 ПКУ. Крапка.

Якщо ваш покупець бажає підстрахуватися — нехай він запросить собі таку саму ІПК. Втім, згідно з абзацом другим п.п. 201.10 ПКУ для гарантії «збереження» ПК йому достатньо лише ПН, зареєстрованої на нього як на покупця.

Незважаючи на те, чи зазначив у ній продавець три літери «ФОП»...

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі