Поліпшили основні засоби: як амортизувати далі?

В обраному У обране
Друк
Войтенко Тетяна, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Серпень, 2019/№ 64
Підприємство для нарахування амортизації основних засобів застосовує метод зменшення залишкової вартості. Провели поліпшення (модернізацію) об’єкта. Як визначити нову річну норму амортизації і чи потрібно це робити? Розберемося з цією проблемою детально.

Як діє метод зменшення?

Амортизацію об’єкта основних засобів (ОЗ) нараховують щомісячно протягом строку його корисного використання (експлуатації).

Об’єктом амортизації є вартість ОЗ (п. 22 П(С)БО 7 «Основні засоби»), яка амортизується. Визначають її шляхом вирахування з первісної або переоціненої вартості об’єкта його ліквідаційної вартості (п. 4 П(С)БО 7). Земельні ділянки, природні ресурси і капітальні інвестиції не амортизують (п. 22 П(С)БО 7).

Нараховувати амортизацію ОЗ п. 26 П(С)БО 7 пропонує одним з п’яти методів. Серед них — метод зменшення залишкової вартості. За цим методом річну суму амортизації (Ар) визначають як добуток залишкової вартості об’єкта ОЗ на початок звітного року (ЗВ) або первісної вартості на дату початку нарахування амортизації (ПВ) і річної норми амортизації (На):

У свою чергу, річну норму амортизації (На) обчислюють як різницю між одиницею та результатом кореня ступеня кількості років корисного використання об’єкта ОЗ (т) з результату від ділення ліквідаційної вартості (ЛВ) на первісну (ПВ):

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити