Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

РК до «компенсуючої» ПН за п. 198.5 ПКУ

Свіриденко Алла, податковий експерт
Податки & бухоблік Січень, 2019/№ 01-02
В обраному У обране
Друк
Коли складають РК до зведеної «компенсуючої» ПН? РК до зведеної «компенсуючої» ПН (крім РК на виправлення помилки) складають у тому випадку, якщо після її оформлення і реєстрації в ЄРПН платник податків починає надалі використовувати частину товарів/послуг, за якими складена така зведена ПН в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності.

Як оформити РК до зведеної «компенсуючої» ПН? У верхній лівій частині РК до зведеної «компенсуючої» ПН підприємство:

— проставляє відмітку «Х» у полі «Підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником (продавцем)»;

— у полі «До зведеної податкової накладної» — зазначає відповідний код «зведеності» з коригованої ПН «1» (п. 11 Порядку 1307).

Зауважте! Відповідний код «зведеності» замість відмітки «Х» сьогодні проставляють в усіх РК, у тому числі тих, які оформлені після 01.12.2018 р. до ПН, зареєстрованих у ЄРПН до 01.12.2018 р. (див. лист № 36942, категорію 101.15 БЗ);

— ставить відмітку «Х» у полі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини», яка збігається з відповідною відміткою з коригованої ПН: 04 — постачання в межах балансу для невиробничого використання; 08 — постачання для операцій, які не є об’єктом оподаткування ПДВ; 09 — постачання для операцій, звільнених від оподаткування ПДВ; 13 — використання товарів/послуг не в господарській діяльності.

Дані про покупця в «компенсаційному» РК заповнюють так (п. 11 Порядку № 1307):

— «Отримувач (покупець)» — платник зазначає власне найменування;

— «Індивідуальний податковий номер» — умовний ІПН «600000000000»;

— «Податковий номер платника податку…» не заповнюють.

Першим рядком такого РК зі знаком «-» «обнуляють» ті рядки зведеної ПН, які підлягають коригуванню. При цьому в графі 1.2 РК обов’язково зазначають порядковий номер коригованого рядка зведеної ПН. Другим рядком РК ви за потреби наводите виправлені показники обсягу товарів/послуг. Тобто в «плюсовому» рядку РК ви показуєте обсяг товарів, який продовжує використовуватися в негосподарській/неоподатковуваній/необ’єктній діяльності (тобто обсяг товарів/послуг, який був зазначений спочатку у зведеній ПН, складеній за п. 198.5 ПКУ, за мінусом обсягу товарів/послуг, які почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах госпдіяльності). Причому в графі 1.2 другого рядка потрібно зазначити новий черговий порядковий номер рядка, якого не було в коригованій зведеній ПН (див. лист ДФСУ від 04.09.2018 р. № 3823/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, від 27.06.2018 р. № 2873/5/99-99-15-03-02-16/ІПК, категорія 101.15 БЗ).

Інші графи табличного розділу Б «компенсуючого» РК заповнюють так (див. уже згадані листи ДФСУ від 04.09.2018 р. № 3823/6/99-99-15-03-02-15/ІПК таі від 09.10.2018 р. № 4354/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, категорію 101.15 БЗ):

«Причина коригування. Код причини» (графа 2.1) — в усіх заповнених рядках РК зазначаєте одну й ту ж причину коригування «201» («Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 ПКУ»). Причому код причини коригування до графи 2.1 вписуйте без лапок або інших додаткових відміток;

«Опис (номенклатура) товарів/послуг, вартість чи кількість яких коригується» (графа 3) — зазначайте дати і порядкові номери «вхідних» ПН та інших документів (ВМД, касових чеків, транспортних квитків тощо), за якими був відображений ПК, раніше компенсований у ПН. Але попереджаємо. Податківці рекомендують заповнювати цей реквізит інакше: пропонують показувати тут дату складання і порядковий номер зведеної ПН, складеної з метою нарахування «компенсуючих» ПДВ-зобов’язань згідно з п. 198.5 ПКУ, до якої вносяться коригування. На наш погляд, у такому разі можливі проблеми при реєстрації «компенсуючого» РК;

графи 4.1, 4.2, 4.3, 6 — 12, 15 не заповнюють;

— у графі 5 «умовне позначення (українське)» — «грн.» (п.п. 3 п. 16 Порядку № 1307).

Ну і, нарешті, при заповненні графи 14 «Сума податку на додану вартість» керуйтеся вже відомим вам правилом: у «мінусовому» рядку РК до старої ПН, зареєстрованої до 01.12.2018 р., графу 14 не заповнюйте, а ось у рядку на додавання — суму податку показуйте вже в загальному порядку.

img 1

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно