«Інвалідний» норматив: реєстраційно-звітне

В обраному У обране
Друк
Адамович Наталія, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Січень, 2019/№ 06
У цій статті відновимо в нашій пам’яті (а хто новачок у «нормативній» справі — вивчимо) правила заповнення і подання Звіту про працевлаштування осіб з інвалідністю. Подавати його зобов’язані роботодавці, для яких установлений норматив для працевлаштування таких осіб. Причому незалежно від того, чи виконують вони реально цей норматив.

Трудове

Право осіб з інвалідністю працювати на підприємствах з урахуванням індивідуальних програм реабілітації закріплено за ними на законодавчому рівні. Допомагаючи таким особам, роботодавці створюють спеціальні робочі місця для їх працевлаштування, здійснюючи адаптацію основного і додаткового обладнання, технічного оснащення, пристосування тощо з урахуванням обмежених можливостей осіб з інвалідністю (ст. 17 Закону № 875*).

* Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.91 р. № 875-XII.

Своєрідні гарантії права таких осіб на працю — встановлення роботодавцям нормативу робочих місць для їх працевлаштування.

Причому норматив вважається виконаним тільки за умови, якщо підприємство працевлаштувало осіб з інвалідністю, для яких місце роботи на цьому підприємстві є основним (ст. 19 Закону № 875).

Розмір «інвалідного» нормативу дорівнює 4 % СКШП** облікового складу за рік. Якщо ж СКШП за рік — від 8 до 25 осіб, такий норматив дорівнює одному робочому місцю

** Середньооблікова кількість штатних працівників.

Норматив з працевлаштування осіб з інвалідністю зобов’язані виконувати усі роботодавці (підприємства і фізособи-підприємці).

Винятки із цього правила (див. роз’яснення Фонду соціального захисту інвалідів від 17.04.2006 р. № 06ю-75/667):

(1) роботодавці з кількістю працюючих до 8 осіб;

(2) представництва іноземних компаній, що не є юридичними особами.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити