Податкова соціальна пільга: як її застосовувати у 2019 році Для працівників з невеликою зарплатою законодавці передбачили «заспокійливу пігулку» — податкову соціальну пільгу (ПСП). ЇЇ призначення — зменшити суму ПДФО із зарплати таких працівників. Завдання бухгалтера — перевірити усі необхідні документи для застосування ПСП, відстежити розмір зарплати, правильно застосувати до зарплати ПСП. Про те, що при цьому треба врахувати, поговоримо далі.
«Інвалідний» норматив: реєстраційно-звітне У цій статті відновимо в нашій пам’яті (а хто новачок у «нормативній» справі — вивчимо) правила заповнення і подання Звіту про працевлаштування осіб з інвалідністю. Подавати його зобов’язані роботодавці, для яких установлений норматив для працевлаштування таких осіб. Причому незалежно від того, чи виконують вони реально цей норматив.
Стаємо платником єдиного податку групи 4 На початку кожного року сільськогосподарські товаровиробники підтверджують своє право працювати на єдиному податку групи 4 (далі — сільгоспЄП) у поточному році. А новачки намагаються потрапити до когорти цих щасливчиків. З початку 2019 року кількість суб’єктів господарювання, які забажають стати платником сільгоспЄП, зросте за рахунок того, що віднедавна до когорти його платників потрапляють і фізособи-підприємці. Про те, на що слід звернути увагу аграріям, які підтверджують або обирають сільгоспЄП на 2019 рік, поговоримо далі.
Валютна революція: один до семи! З 7 лютого почне діяти Закон України «Про валюту і валютні операції» від 21.06.2018 р. № 2473-VIII (далі — Закон про валюту)). На початку цього року НБУ видав низку нових нормативно-правових актів для виконання норм Закону про валюту. Сьогодні ми зробимо невеликий огляд цих «стовпів» нового валютного регулювання (торкнувшись і норм Закону про валюту) — відмітимо найцікавіші моменти і зміни, щоб полегшити вам, шановні читачі, адаптацію до майбутніх валютних змін.
Індексуємо зарплату за лютий 2019 року Індексацію заробітної плати повинні проводити усі роботодавці. Нагадаємо, що починаючи з грудня 2015 року запрацювали нові правила індексації, а з 1 січня 2016 року збільшили поріг індексації до 103 % (подробиці див. у «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 22; 2017, № 7, с. 35).
Доходи за 2005 — 2018 рр. виплачено в січні 2019 року: розраховуємо компенсацію Таблицю з величинами приросту індексів споживчих цін для розрахунку компенсації у зв’язку з порушенням термінів виплати зарплати у разі погашення боргів у грудні 2018 року шукайте в «Податки та бухгалтерський облік», 2018, № 101, с. 29. У сьогоднішньому номері наведемо індекси для розрахунку суми компенсації за доходами, нарахованими в 2005 — 2018 роках, якщо вони виплачуються в січні 2019 року.
Туристичний збір — 2019: а місцевих рішень досі немає... Ви вже знаєте, що з початку 2019 року туристичний збір повинен стягуватися по-новому. Перелік платників, граничні ставки, база і порядок його сплати змінилися. І усе б нічого, але ось рішень місцевих рад під ці ПКУшні новації досі немає. Як бути в такій ситуації? Стягувати чи не стягувати турзбір сьогодні?
Звіт з ЄСВ «за себе» ФОП-єдиноподатника Фізособа була зареєстрована підприємцем не з 1-го числа звітного місяця. Як заповнити реквізит 6 титульного аркуша Звіту за формою № Д5? Чи треба підприємцям, що здійснювали протягом 2018 року діяльність на єдиному податку, заповнювати графу 3 таблиці 1 Звіту № Д5?
Податковий борг за ПДВ ≠ блокування ПН Чи можуть виникнути проблеми з реєстрацією податкової накладної в ЄРПН, якщо у платника ПДВ є податковий борг з ПДВ, при цьому обсяг постачань за місяць не перевищує 500 тис. грн.?
Не відобразили витрати? Виправте помилку! У декларації з податку на прибуток за 9 місяців 2018 року помилково не відобразили «вересневі» витрати. Чи можна відобразити їх у річній декларації, не уточнюючи помилковий період?