Приймаємо на роботу продавця

В обраному У обране
Друк
Соломіна Марія, експерт з питань оплати праці
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2019/№ 53
Гарний продавець розумним роботодавцем цінується на вагу золота. Адже, погодьтеся, продати покупцеві, який завжди правий, товар, який цьому покупцеві, можливо, взагалі не потрібен був, — це ціле мистецтво! Саме тому ми вирішили поговорити про «працівників прилавка» окремо.

Професія

Працівникам сфери торгівлі та послуг у Класифікаторові професій присвячений цілий розділ (див. розд. 5). Ми ж з вами сьогодні поговоримо про продавців у магазинах і тих, які ведуть торгівлю з лотків та на ринках. Їх професійні найменування робіт наведено у Класифікаторові так:

— «продавець непродовольчих товарів», код КП 5220, код ЗКППТР 17351;

— «продавець продовольчих товарів», код КП 5220, код ЗКППТР 17353;

— «продавець-консультант», код КП 5220;

— «кіоскер», код КП 5230;

— «продавець (з лотка, на ринку)», код КП 5230;

— «торговець рибою», код КП 5230.

Зверніть увагу, просто «продавця» в Класифікаторові професій немає! Тобто навіть якщо йдеться про торгівлю на ринку або з лотка, у штатному розписі підприємства, кадрових наказах, трудовій книжці працівника має бути чітко зазначена складова професійної назви роботи. Так, якщо нам потрібен продавець для торгівлі на ринку, то в штатному розписі його посада повинна зазначатися як «продавець (на ринку)». Якщо ми шукаємо того, хто торгуватиме з лотка, зазначаємо «продавець (з лотка)».

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити