Водії: режим роботи і відпочинку

В обраному У обране
Друк
Калашникова Лілія, експерт з питань оплати праці
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2019/№ 53
Основні положення, що стосуються норм робочого часу, прописані в головному «трудовому» документі — КЗпП. Проте зважаючи на специфіку трудової діяльності водіїв норми робочого часу і часу відпочинку для цієї категорії працівників додатково викладені в окремому Положенні № 340. Тож роботодавцю, що організовує процес роботи водія, потрібно керуватися нормами і КЗпП, і Положення № 340.

Тривалість робочого часу водіїв визначають відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку з урахуванням законодавчо встановлених норм (КЗпП і Положення № 340*). Наведемо основні показники в таблиці нижче.

* Положення № 340 поширюється на автомобільних перевізників і водіїв, що здійснюють внутрішні перевезення пасажирів та/або вантажів колісними транспортними засобами.

Нормальна тривалість робочого часу

Період

При 5-денному робочому тижні

При 6-денному робочому тижні

На тиждень*

Не більше 40 годин

На день (зміну)

Визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку або графіками змінності з дотриманням нормальної тривалості робочого часу на тиждень

Не більше 7 годин, напередодні вихідних — не більше 5 годин

Напередодні святкових і неробочих днів** тривалість роботи (зміни) скорочується на 1 годину

* Тиждень — період часу з 00:00 у понеділок до 24:00 у неділю.

** Перелік святкових і неробочих днів установлено ст. 73 КЗпП.

Зверніть увагу: для водіїв автобусів, які здійснюють регулярні пасажирські перевезення, з їх згоди може бути встановлено робочий день (зміну) з поділом на дві частини.

При цьому пам’ятайте: кожна така частина не повинна перевищувати 4 годин з урахуванням часу, необхідного для повернення на місце стоянки (ст. 60 КЗпП, п. 2.9 Положення № 340).

Перерва між частинами зміни має бути не менше 2 годин без урахування часу на відпочинок і харчування. Час перерви між двома частинами зміни в робочий час не включається.

Давайте розглянемо, з чого складається робочий час водія.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити