Відпускна компенсація: звільняємо новачка

В обраному У обране
Друк
Ушакова Лілія, експерт з питань оплати праці
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2019/№ 54
Кажуть, щоб пізнати людину, треба з нею не один пуд солі з’їсти. А щоб зрозуміти, чи готові роботодавець і працівник до тривалих трудових відносин, треба… попрацювати разом. Не підходить робота, не про таку мріяли? Розбігаймося! Припиняємо трудовий договір. І тут цілком очікувано виникає запитання: як розрахувати компенсацію за невикористану щорічну відпустку, якщо працівник відпрацював менше календарного місяця?

Право на отримання компенсації за невикористані дні щорічної відпустки мають як основні працівники, так і сумісники.

Причому це право не залежить від підстави звільнення. Тобто навіть коли працівника звільняють за порушення трудової дисципліни (прогул), у нього залишається право на отримання грошової компенсації за таку відпустку.

Сума «відпускної» компенсації визначається як добуток кількості невикористаних днів відпустки і середньоденної зарплати. Тобто усе, що треба знати, — це кількість зароблених працівником днів відпустки та розмір середньоденної зарплати.

Як визначити кількість днів, що компенсуються?

Погодьтеся, суха теорія дуже важко засвоюється. Тож пропонуємо вам відповідь на запитання «як визначити кількість днів, що компенсуються?» знайти за допомогою умовного прикладу. Адже теорія — то добре, але мати приклад розрахунку завжди краще.

Приклад. Працівник, якого прийнято на роботу 10 червня 2019 року, звільняється 26 липня. Оклад — 10000 грн.

За загальним правилом, щорічна основна відпустка надається за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору. Таким днем у нашому прикладі буде 10 червня 2019 року — день укладення трудового договору.

Відповідно перший робочий рік, за який працівник отримав би відпустку повної тривалості, це 10 червня 2019 року — 9 червня 2020 року.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити