Турзбір для туристичної бази

В обраному У обране
Друк
Нестеренко Максим, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2019/№ 56
Пам’ятаєте, як герої фільму «Спортлото-82», аби здобути заповітний лотерейний білет, змушені були йти в гори і опинилися на турбазі «Орлиний притулок»? Нам сьогодні дертися в гори не доведеться, однак без екстріму теж не обійдеться. Адже ми будемо розбиратися з особливостями справляння турзбору при розміщенні туристів на туристичній базі. Тож уперед!

Турбаза як «туристичне» помешкання

Турбази включено до переліку «туристичних» помешкань, які згадуються у п.п. «а» п.п. 268.5.1 ПКУ. Відтак, при розміщенні туристів на турбазі податковим агентом є юрособа або фізособа-підприємець, які надають послуги з тимчасового розміщення (ночівлі) туристів (п.п. «а» п. 268.5.2 ПКУ).

Тож саме податковий агент є відповідальним за сплату турзбору до бюджету. Він же зобов’язаний подавати «турзбірну» декларацію (п.п. 268.7.1 ПКУ). При заїзді на турбазу податковий агент повинен стягнути збір з кожного туриста.

Туристи мають сплатити турзбір авансовим внеском перед заселенням на турбазу

Селити туристів без документально підтвердженого факту сплати турзбору заборонено (пп. 268.6.1, 268.6.2 ПКУ).

Як же пересвідчитися у тому, що ви є податковим агентом?

«Огласите весь список…» податкових агентів

Визначення переліку «туристичних» податкових агентів здавна було прописано у п.п. 12.4.2 ПКУ як одне з повноважень місцевих рад щодо податків та зборів. Разом з тим починаючи з 01.01.2019 р. у п.п. 268.5.2 ПКУ з’явилась нова норма про те, що перелік податкових агентів та інформація про них розміщуються та оприлюднюються на офіційному веб-сайті місцевого органу влади. Тобто кожний місцевий орган влади повинен ідентифікувати «туристичних» податкових агентів, які діють на підвідомчій йому території.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити