Акцизні склади та нові платники

В обраному У обране
Друк
Децюра Сергій, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2019/№ 59
Усі суб’єкти господарювання, які здійснюють операції з пальним, ще з початку 2019 року знали, що 01.07.2019 р. відбудеться зміна правил стягнення пального акцизу. І от ця знаменна дата настала. Тому зараз ще раз нагадаємо основні нововведення, про які слід пам’ятати платнику акцизного податку.

Реалізація пального

З 01.07.2019 р. змінився перелік платників пального акцизу. Так, cеред платників пального акцизу тепер прямо згадуються юрособи, що ведуть облік за договором про спільну діяльність (п.п. 212.1.15 ПКУ). Хоча й раніше вони були серед платників відповідно до Порядку № 113. Тепер їх просто легалізували, внісши зміни до ПКУ.

Тобто загалом з 01.07.2019 р. платниками пального акцизу лишилися особи, які реалізують пальне. Що ж тут нового, скажете ви? А нове тут в тому, що з цієї дати змінився термін «реалізація пального» для цілей сплати цього податку, який змінив підхід до визначення осіб, які реалізують пальне.

Так, відтепер реалізацією пального вважається будь-яка операція з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу / акцизного складу пересувного до акцизного складу / до акцизного складу пересувного / для власного споживання чи промислової переробки / будь-яким іншим особам.

Винятки становлять тільки операції з продажу пального:

— у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім реалізації пального його виробниками;

— при використанні пального виключно для власних потреб чи промислової переробки особами, які не є розпорядниками акцизного складу.

Якщо порівняти вищезгадане визначення із його попередником, то перелік осіб, які є платниками цього виду акцизу, явно збільшиться. Річ у тім, що відтепер платниками пального акцизу будуть також:

— по-перше, особи, які здійснюють зберігання пального. При цьому як лише власне, так і чуже на своєму акцизному складі. До 01.07.2019 р. такі операції не вважалися взагалі реалізацією пального. Тепер же якщо особа зберігає чуже пальне, то вона апріорі є платником пального акцизу.

Якщо ж особа зберігає лише власне пальне для власного використання, то, щоб бути платником, зберігання має відбуватися саме на акцизному складі в розумінні п.п. 14.1.6 ПКУ

Про те, яким вимогам при зберігання має відповідати склад, щоб бути акцизним, див нижче;

— по-друге, тільки особи (крім виробників), які здійснюють операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального у тарі більше за 5 л (раніше більше 2 л). Це єдине послаблення. Тобто особи, які раніше були платниками (торгували пальним у тарі від 2 до 5 л), випали із числа платників.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити