Акцизна накладна

В обраному У обране
Друк
Павленко Олексій, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2019/№ 59
Дуже серйозні зміни зазнали також і норми, що стосуються порядку «оформлення» та «обігу» акцизних накладних (АН). У цьому матеріалі узагальнимо вже сказане нами на цю тему з нормами, які в цій частині пропонують свіжовидані нормативи.

Загальне

Норми, що регулюють питання «обігу» АН (див. ст. 231 ПКУ, нові Порядки № 262*, № 408 і № 545), сильно змінилися у бік ускладнення і громіздкості.

* На момент написання статті Порядок № 262 ще не був офіційно оприлюднений і не набрав чинності.

Та й самі нові АН (і РК до них) стали досить великого вигляду/розміру, і з ними платникам явно буде ненудно ☹. Для операцій з пальним застосовується форма АН з літерою «П» («пальне»)**. Причому нова форма АН повинна застосовуватися тільки для операцій, проведених починаючи з 1 липня. А для старих операцій (на відміну від подібних «ПДВшних» ситуацій із зміни форм ПН) повинна застосовуватися стара форма АН.

** Податківці вже розмістили її електронну форму (J/F1203201 — Акцизна накладна форми «П») в «Єдиному вікні».

Значно збільшилася кількість обов’язкових реквізитів АН (і РК)! До них додалися, зокрема: номер складу реалізації; номер складу отримання; держномер транспортного засобу, його тип ємність (для акцизного складу пересувного); ознака напряму використання пального; ознака роздрібної реалізації пального; ознака імпорту пального і ще низка реквізитів.

У зв’язку з цим в АН з’явилися комірки для зазначення низки додаткових кодів (ознак): операції, умов оподаткування, напряму використання.

Крім порядкового номера, в АН повинен зазначатися й номер примірника, оскільки в певних ситуаціях виписувати і реєструвати АН (і РК) в Єдиному реєстрі акцизних накладних (ЄРАН) необхідно у двох примірниках (див. нижче).

АН, як і раніше, можна зареєструвати в ЄРАН тільки в межах регліміту (∑АНакл). При нестачі регліміту — плати грошики на електронний рахунок і подавай Заявку на поповнення обсягів. (Детальніше див. у матеріалі "СЕАРП і формула регліміту")

Норми нового Порядку № 545 (ведення ЄРАН), що стосуються реєстрації АН (РК), отримання квитанцій з ЄРАН, «автоматичній» реєстрації АН (РК) при неотриманні квитанції тощо, ідентичні нормам ПКУ для ПДВшних ПН. А як усе це застосовуватиметься на практиці — поживемо-побачимо...

АН тепер повинні складатися і реєструватися в ЄРАН платниками не лише при реалізації (1), власному споживанні (2), втратах (3), а й

при ввезенні пального в Україну — для розподілу його за акцизними складами пересувними, використовуваними при ввезенні (4)

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити