Ліцензії на пальне: які і кому потрібні

В обраному У обране
Друк
Децюра Сергій, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2019/№ 59
З 01.07.2019 р. осіб, які використовують пальне, зокрема його реалізують оптом чи в роздріб, або зберігають, спіткала нова біда. Щоб здійснювати таку діяльність, вони мають обов’язково отримати ліцензію. Про те, що це за ліцензія і коли її слід отримувати, поговоримо далі.

Ліцензія на зберігання

Найбільше галасу зчинило, звичайно, впровадження ліцензії на зберігання пального. Річ у тому, що суб’єктів господарювання, які зберігають пальне, ой, як багато, а кожна окрема ліцензія видається саме на окреме місце, що використовується для зберігання пального (ст. 15 Закону № 481). Тому щоб зрозуміти, хто саме має отримувати таку ліцензію, слід надати відповідь на запитання: що є місцем зберігання?

Місцем зберігання є місце (територія), на якому розташовані споруди/обладнання/ємності для зберігання пального на праві власності або користування (ст. 1 Закону № 481)

При цьому, як наголошують фіскали, Законом № 481 не встановлено вимог щодо місткості та розміщення обладнання та/або ємностей, що використовуються для такого зберігання (лист ДФСУ від 30.05.2019 р. № 2471/6/99-99-12-01-01-15/ІПК). А тому ніхто, крім совісті, не заборонить податківцям застосовувати широке трактування для цього поняття. Тобто вони можуть вважати, що місцем зберігання буде будь-яке місце (територія), де зберігається пальне у будь-якій кількості/тарі. Тобто теоретично навіть зберігання однієї каністри чи бочки бензину, як власної, так і взятої в користування, на своїй чи орендованій території змушує суб’єкта господарювання отримувати ліцензію на зберігання пального в такому місці.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити