СільгоспЄП і пальний акциз: друзі на вік?!

В обраному У обране
Друк
Децюра Сергій, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2019/№ 59
Сільгосптоваровиробники – платники сільгоспЄП, які і будь-які інші суб’єкти господарювання, використовують у своїй діяльності пальне. А тому з 01.07.2019 р. у них виникають цілком слушні запитання з приводу того, чи потрібно їм реєструватися платником пального акцизу і якщо так, то як це зробити. Про це та про інші «пальні» запитання, що турбують аграріїв, поговоримо нижче.

Акцизний склад аграрія

Сільгосптоваровиробники, які є платниками єдиного податку групи 4 (сільгоспЄП), на відміну від інших платників єдиного податку, можуть не тільки використовувати пальне для своїх власних цілей, а й торгувати оптом чи вроздріб, у тому числі й через паливороздавальні колонки і будь-яким пальним.

Справа в тому, що платникам сільгоспЄП, на відміну від інших платників єдиного податку, заборонено саме виробляти підакцизні товари (крім деяких видів підакцизних товарів, які перелічені у п.п. 291.51.2 ПКУ). Торгувати ж підакцизними товарами, до яких, як ви знаєте, належить і пальне, платникам сільгоспЄП не заборонено.

Враховуючи це, у платників сільгоспЄП виникає закономірне запитання: в яких випадках вони стають платниками пального акцизу?

Якщо платник сільгоспЄП торгує пальним оптом чи вроздріб (крім випадків перепродажу пального у споживчій тарі, меншій за 5 л) або надає послуги зі зберігання пального, то він здійснює реалізацію пального в розумінні п.п. 14.1.212 ПКУ, а тому стає платником пального акцизу. Деталі шукайте в статті «Акцизні склади та нові платники» цього номера.

Водночас серед платників сільгоспЄП не так і багато тих, хто прямо торгує пальним чи надає послуги зі зберігання пального. Воно і не дивно, річ у тому, що для того, щоб бути платником сільгоспЄП, аграрій повинен дотримуватися 75 % сільгоспчастки, тобто дохід від інших (несільськогосподарських) видів діяльності не може перевищувати 25 %. Не розженешся. Тому більшість аграріїв використовують пальне саме для свого внутрішнього споживання.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити