Оренда ємності: увага на акциз і ліцензії

В обраному У обране
Друк
Децюра Сергій, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2019/№ 59
Коли суб’єкт господарювання зберігає пальне на власному складі та у своїй ємності, сказати, чи є він платником пального акцизу і чи має отримували ліцензію, доволі просто. Водночас нерідко у суб’єктів господарювання не вистачає для цього власних потужностей або є зайві. Тому вони або орендують, або здають в оренду склади чи певні ємності. У цьому випадку сказати, хто саме має ставати платником пального акцизу і повинен отримували ліцензію, зможе відразу не кожний. Тому далі давайте розберемося у цій непростій ситуації.

Пальний акциз при оренді

Щоб з’ясувати, хто буде платником пального акцизу при оренді приміщень чи ємностей, слід звернутися до основ. А саме до поняття «платник пального акцизу».

Як ми з’ясували раніше (див. «Акцизні склади та нові платники» номера), суб’єкт господарювання буде вважатися платником пального акцизу тільки тоді, коли в нього є акцизний склад, тобто приміщення або територія на митній території України, де особа провадить свою господарську діяльність з реалізації пального. При цьому що саме підпадає під поняття «реалізація пального для цілей пального акцизу», сказано в п.п. 14.1.212 ПКУ (детально — в статті «Акцизні склади та нові платники» цього номера).

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити