Пальне на власні потреби — фіскали вимагають реєстрації платником

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2019/№ 59
Нам зателефонували з податкової і сказали, що ми зобов’язані зареєструватися платниками акцизного податку з реалізації пального. Ємності і обсяги споживання пального (використовуємо його тільки на власні потреби!) у нашого підприємства достатньо великі, проте вони не перевищують граничні (200 м3 і 1 млн л на рік). Фіскали все одно наполягають на реєстрації, посилаючись при цьому на п.п. 213.1.2 ПКУ і стверджуючи, що у нас є об’єкт оподаткування (власне споживання). Наскільки це правомірно? (м. Маріуполь)

Перед нами факт класичного фіскального лукавства.

Нагадаємо, що згідно з новою редакцією норм ПКУ, присвячених «пальному» акцизу, реєструватися платником цього акцизу зобов’язані тільки ті підприємства, що використовують пальне винятково для потреб власного споживання, які мають акцизний склад.

Пояснимо чому. Згідно з п.п. 212.1.15 ПКУ платником акцизного податку є особа, яка реалізовує пальне. Термін «реалізація пального» визначений у п.п. 14.1.212 ПКУ і там, зокрема, зазначено, що такою є фізична передача пального з акцизного складу/акцизного складу пересувного для власного споживання або промислової переробки. Але там же зазначено, що передача на власні потреби суб’єктом, що не є розпорядником акцизного складу, реалізацією пального не вважається.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити