Якщо МНМА перетворюється на ОЗ

В обраному У обране
Друк
Ольховик Ольга, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Червень, 2019/№ 48
Первісна вартість малоцінного необоротного матеріального активу (МНМА) — 2000 грн. Здійснений його ремонт (поліпшення) вартістю 7000 грн. Які облікові наслідки?

Поліпшення МНМА у бухобліку

МНМА у бухобліку відносять до основних засобів (ОЗ) (п.п. 5.2.2 П(С)БО 7). Тому відображення витрат на поліпшення МНМА підпорядковується загальним ОЗ-правилам з пп. 14 та 15 П(С)БО 7. Тобто витрати, що пов’язані з поліпшенням МНМА, які приводять до збільшення майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від використання об’єкта, збільшують його первісну вартість.

Зверніть увагу! Витрати на поліпшення МНМА для відновлення майбутніх економічних вигод, очікуваних від їх використання, визнають капітальними інвестиціями (відносять на збільшення первісної вартості) за умови, що балансова вартість активу не перевищує суми його очікуваного відшкодування (п. 29 Методрекомендацій № 561*). При цьому сумою очікуваного відшкодування вважають найбільшу з двох оцінок (п. 4 П(С)БО 7):

* Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів, затверджені наказом Мінфіну від 30.09.2003 р. № 561.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити