Алгоритм виправлення бухгалтерських помилок

В обраному У обране
Друк
Альошкіна Наталя, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Березень, 2019/№ 25
Як відомо, бухгалтерські помилки можуть бути двох типів. Вони поділяються залежно від року їх здійснення щодо моменту виявлення. Назвемо бухпомилки торішніми і поточними. У свою чергу, торішні помилки підрозділяють на два підтипи залежно від їх впливу на фінрезультат. Причому для кожного підтипу бухгалтерської помилки передбачено свій порядок виправлення. Зараз коротко опишемо механізм виправлення для кожного підтипу помилок окремо.

Виправляємо помилку поточного року

Відразу скажемо: повідомляти користувачів фінзвітності про виправлення помилок поточного періоду, допущених та виявлених в одному й тому ж звітному році, і повторно подавати вже нову (правильну) фінзвітність* у цьому випадку не вимагається.

* До речі, навіть підприємствам, які звітують з прибутку поквартально, повторно подавати підправлену фінзвітність (за помилковий період) до декларацій, що виправляють внутрішньорічні помилки, не потрібно (див. БЗ 102.23.02). Детально про це див. на с. 21.

Виправлення поточної помилки стосується тільки коригувань первинних облікових документів і регістрів бухобліку

Розглянемо виправлення поточної помилки окремо залежно від того, у якому проміжку часу вона виявлена: до закриття місяця чи після.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити