Електронний реєстр листків непрацездатності

В обраному У обране
Друк
Ушакова Лілія, експерт з питань оплати праці
Податки та бухгалтерський облік Травень, 2019/№ 36
Постанова КМУ від 17.04.2019 р. № 328

висновок документа

Завдання з організації запровадження Електронного реєстру листків непрацездатності поставлені. Пенсійному фонду (ПФУ), Міністерству охорони здоров’я (МОЗ), Нацслужбі здоров’я за участю Фонду соціального страхування (ФСС) — підготуватися до роботи з Реєстром.

Навіщо запроваджують Електронний реєстр листків непрацездатності (далі — Реєстр)? Його місія — забезпечити накопичення, зберігання та використання інформації про видані, продовжені і обліковані лікарняні листи для таких двох цілей.

Перша — реалізація прав застрахованих осіб на отримання лікарняних і допомоги по вагітності та пологах.

Друга — перевірка обґрунтованості видачі і продовження листків непрацездатності.

Хто вестиме Реєстр? Не МОЗ, і не Нацслужба здоров’я і навіть не ФСС! Формувати і вести Реєстр буде ПФУ. ☺ Він буде власником даних Реєстру. А усі перераховані суб’єкти обмінюватимуться інформацією.

Реєстр формуватиметься як система накопичення, зберігання і використання електронних даних, що надходять:

1) з електронної системи охорони здоров’я — про медичні висновки;

2) від застрахованих осіб та/або страхувальників — звернення (повідомлення, заяви) про тимчасову непрацездатність або відновлення працездатності застрахованих осіб у випадках, передбачених законодавством;

3) із ФСС — про результати перевірки обґрунтованості видачі і продовження листків непрацездатності застрахованим особам, про суми допомоги, нарахованої і виплаченої на підставі лікарняних листів, про відмови в наданні застрахованій особі допомоги по тимчасовій непрацездатності;

4) від страхувальників — про суми допомоги, нарахованої і виплаченої на підставі листків непрацездатності, суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, про відмову в наданні застрахованій особі допомоги.

Важливо! Роботодавець-страхувальник зможе отримувати інформацію з Реєстру щодо застрахованих осіб виключно за період перебування з ними в трудових відносинах. Передбачається, що доступ до цієї інформації здійснюватиметься через електронний кабінет страхувальника на порталі послуг.

Зверніть увагу: частина інформації з Реєстру підлягатиме оприлюдненню. Але оприлюднення інформації, що обробляється в Реєстрі, проводитиметься виключно в знеособленому вигляді.

Ну а тепер, що найбільш хвилює: «з коли» запрацює? З наступного року. ☺ А поки до 01.09.2019 р. ПФУ, МОЗ, Нацслужба здоров’я за участю ФСС працюватимуть над забезпеченням інформаційної взаємодії своїх систем. Після цього буде три місяці на організаційні заморочки із запуском Реєстру.

Тож стежимо за розвитком подій і читаємо «Податки та бухгалтерський облік».

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити