Теми статей
Обрати теми

Помилка за квартал і наростаючий підсумок

Альошкіна Наталя, податковий експерт
Друк
ФОП групи 3 (5 %) увесь 2018 рік заповнював ЄП-декларацію без наростаючого підсумку, тобто зазначав дохід за кожен квартал окремо і нараховував ЄП від суми доходу за квартал (рядок 13 декларації не заповнювався, а в рядках 12 і 14 зазначалися суми чистого ЄП за кожен квартал). Як тепер виправитися?

Форма ЄП-декларації передбачає заповнення наростаючим підсумком, а розрахунок суми ЄП, що підлягає сплаті до бюджету, — за кожен квартал. Для очищення загального податкового зобов’язання від податку попереднього періоду використовують рядок 13. До нього переносять показник рядка 12 декларації за попередній період. Отже, при заповненні рядка 12 декларації за 1 квартал 2018 року рядок 13 декларації за півріччя не може бути порожнім. Суворо кажучи, ще при заповненні ЄП-декларації за перше півріччя 2018 року програма могла видати помилку або фіскали могли камерально забракувати таку ЄП-декларацію.

Подивимося, як можна вийти з такої ситуації.

Спершу слід переконатися в тому, що нарахування ЄП в інтегрованій картці платника лягло правильно. Відображення нарахувань ЄП здійснюється на підставі рядка 14 декларації за кожен звітний період. Якщо податкові зобов’язання нараховані правильно, то помилка не призвела до перекручення суми податку. Відповідно штраф згідно з п. 123.1 ПКУ платникові не загрожує (за умови, що дохід за 2018 рік не перевищив допустимого розміру).

Утім, обережний платник може відкоригувати дані таких помилкових декларацій. Як це можна зробити? Легко. Дивіться самі.

Оскільки перекручення суми ЄП немає, то такі минулорічні помилки можна виправити шляхом надання УД за кожен звітний період. Розділи IV і V УД заповнюємо так, як ніби не було помилки. А в рядках 15 і 16 будуть однакові значення.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі