Чи такий страшний Закон про мову*?

В обраному У обране
Друк
Павленко Олексій, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Травень, 2019/№ 42
16 травня був опублікований Закон про мову. Він набирає чинності через 2 місяці (з 16 липня), проте є ціла низка важливих норм (включаючи й штрафні!), введення яких дуже відстрочено… Але оскільки в народі він викликав сильний резонанс (у тому числі й пересуди), ми вирішили коротко пройтися тими його новелами, які можуть зачепити госпсуб’єктів**.

* Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25.04.2019 р. № 2704-VIII.

** При цьому держкомсектор залишимо за межами сьогоднішньої статті.

Насамперед це госпсуб’єкти, які працюють у сфері торгівлі і обслуговування споживачів, транспорту, реклами… Проте, є норми, які можуть торкнутися практично усіх (див. таблицю).

Застосування мови в різних сферах

Сфера

Що говорить Закон

Примітка

Обслуговування споживачів* (ст. 30)

Мова обслуговування споживачів в Україні — українська. Підприємства, установи та організації, ФОП, інші госпсуб’єкти, які обслуговують споживачів, здійснюють обслуговування і надають інформацію про товари (послуги), у тому числі через інтернет-магазини та інтернет-каталоги, українською мовою. Інформація може дублюватися на інших мовах.

Виняток на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою, прийнятною для сторін.

Суб’єкт електронної комерції, зареєстрований в Україні, під час своєї діяльності та у разі поширення комерційного електронного повідомлення надає всю інформацію (у тому числі щодо предмета електронного договору) українською мовою.

Виробники (виконавці, продавці) в Україні всіх форм власності надають споживачам інформацію про вироби (товари), роботи чи послуги українською мовою. Така інформація доводиться до відома споживача в порядку, у спосіб та в обсязі, що визначені Законом України «Про захист прав споживачів», і може дублюватися будь-якою іншою мовою (але інформація українською не може бути менше обов’язкового обсягу)

Набирає чинності з 16.01.2021 р.!

В інформації про товари, роботи, послуги допускається використання слів, скорочень, абревіатур та позначень англійською мовою та/або з використанням букв латинського та/або грецького алфавітів

* Термін «споживач» визначений у ст. 1 Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.91 р. № 1023-ХІІ. Це «фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для власних потреб, не пов’язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов’язків найманого працівника».

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити