«Он? Не он! Не я!!!»*, або Що таке ТСПТ

В обраному У обране
Друк
Хмелевський Ігор, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Листопад, 2019/№ 89
Два мисливці шукають зайця. Та побачивши його, не впізнають і звертаються до нього за допомогою в пошуках. Заєць намагається їм допомогти, поступово забуваючи, що він сам і є той заєць... Гадаєте, аж надто абсурдний сюжет у цього мультика? Анітрохи. Бо історія з переліком ТСПТ ще абсурдніша. Ставили за мету чеком РРО забезпечити споживачу гарантію на «складний» товар — натомість змушують бити чек і на негарантійні товари теж. Спеціально формували перелік за кодами УКТ ЗЕД — а тепер не можуть за кодом визначити, ТСПТ це чи ні... І що робити у такому разі продавцям? Чим зможемо — допоможемо!

* Фразочка з мультфільму «Зайца не видали?».

Відповідно до ст. 2 Закону про РРО термін «ТСПТ, що підлягають гарантійному ремонту» для цілей цього Закону вживається у значенні, наведеному в Законі № 1023. Це непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування та інші), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний строк (п. 251 ст. 1 Закону № 1023).

Негарантійні ТСПТ — теж із РРО? Як заявляють податківці, винятків щодо можливості незастосування РРО для товарів, які були раніше у використанні, не передбачено (лист ГУ ДФС у Волинській обл. від 01.07.2019 р. № 3005/ІПК/03-20-14-05-11). Причому незалежно від того, надається гарантія на такий товар чи ні, розрахунки мають проводитись через РРО (лист ГУ ДФС у Запорізькій обл. від 04.01.2019 р. № 40/ІПК/08-01-14-08-12, БЗ 109.02).

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити