Лікарські засоби та РРО-імунітет

В обраному У обране
Друк
Децюра Сергій, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Листопад, 2019/№ 89
З початку 2019 року ФОП платники ЄП (груп 2 — 4), які здійснюють торгівлю лікарськими засобами та виробами медичного призначення, повинні проводити розрахунки в готівковій формі виключно через РРО. Таке правило буде діяти й надалі. Тож у цій статті ми розповімо про те, при продажу яких саме ліків обов’язково слід використовувати РРО, а також які лікарські засоби та вироби медичного призначення позбавляють підприємців РРО-імунітету.

Коли звільнення немає

Всі суб’єкти господарювання, у тому числі й ФОП — платники ЄП, які здійснюють розрахунки у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків тощо), мають обов’язково використовувати РРО й при торгівлі лікарськими засобами та виробами медичного призначення.

Розраховувати на звільнення від використання РРО при торгівлі такими товарами не вдасться ані підприємствам — виробникам таких товарів, ані ФОП — платникам ЄП*.

* Водночас, як виробники ліків, так і торговці ними, можуть замінити використання РРО на РК з КОРО, якщо будуть торгувати ними на території села та обсяг їх доходу за рік на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів) не буде перевищувати 250 тис. грн. (п. 7 Переліку № 1336).

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити