Рятувальний круг для РРО-імунітету

В обраному У обране
Друк
Децюра Сергій, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Листопад, 2019/№ 89
ФОП — платник ЄП випадково після проведення підрахунку доходу за відповідний період року виявив, що перевищив мільйонну межу, яка захищала його від використання РРО. Чи врятує підприємця від застосування РРО повернення ним своєму контрагенту коштів і, відповідно, отримання назад від нього раніше відвантаженого товару? А може, є інші варіанти?

Помилково отримані кошти

Найбезпечнішим варіантом позбавити себе від РРО-ярма для ФОП — платника ЄП — це визнати, що сума коштів, яка «вилізла» за мільйонний критерій, є помилково зарахованою сумою, а тому вона не включається до розрахунку мільйонної межі.

Про те, що цей варіант має право на життя, говорить той факт, що, на думку фіскалів, доходами, які потрапляють до розрахунку мільйонної межі, є ті самі доходи, які ФОП враховує для розрахунку граничної межі перебування на ЄП і нарахування податкових зобов’язань з ЄП (категорія 107.04 БЗ). Перелік цих доходів наведений у ст. 292 ПКУ.

Отже, якщо певна сума коштів не повинна потрапляти до доходу платника ЄП і, відповідно, не включається до розрахунку граничної межі, і до об’єкта оподаткування ЄП, то, навіть якщо вона надійшла на його рахунок, до мільйонної межі вона також не потрапляє.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити