Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Коли хворіє сумісник

Калашникова Лілія, експерт з питань оплати праці
Податки & бухоблік Листопад, 2019/№ 95
В обраному У обране
Друк
Сьогодні сумісники працюють практично на кожному підприємстві. Тому і запитання щодо призначення та розрахунку їм виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю доволі часті гості на гарячій лінії «Податки та бухгалтерський облік». Відповіді на лікарняно-сумісницькі запитання ви знайдете в цій статті.

Має право

Чи має право працівник-сумісник на лікарняні за місцем роботи за сумісництвом? Так, безумовно. Це прямо зазначено в абз. 1 ч. 1 ст. 30 Закону № 1105.

Проте в призначенні та розрахунку виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю є свої нюанси. Про них ми з вами сьогодні й поговоримо.

Розпочнемо з того, що рішення про призначення лікарняних сумісникові комісія із соцстрахування приймає на підставі поданої працівником копії листка непрацездатності, засвідченої підписом керівника і печаткою за його основним місцем роботи (ч. 1 ст. 31 Закону № 1105). Причому ФСС у листі від 17.01.2017 р. № 5.2-28-65 наполягає, що для внутрішніх сумісників тут винятків немає.

Тобто для призначення лікарняних:

— зовнішній сумісник повинен надати копію лікарняного листа, засвідчену підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи;

— працівник, який працює на вашому підприємстві як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом (внутрішній сумісник), — оригінал лікарняного листа. Далі ви самі собі робите його копію і засвідчуєте її підписом керівника і печаткою підприємства. На підставі оригіналу листа комісія із соцстрахування призначає лікарняні за основним місцем роботи, на підставі копії — за внутрішнім сумісництвом ☺.

Зверніть увагу: якщо у вас працює внутрішній сумісник, то відомості про призначення йому допомоги за місцем роботи за сумісництвом мають бути відображені в протоколі комісії із соцстрахування в окремому рядку.

Розрахункові заморочки

Розрахунок і нарахування лікарняних здійснюємо окремо за основним місцем роботи працівника і за місцем роботи за сумісництвом.

Розрахунковий період за кожною займаною посадою свій

Приклад 1. Працівник працює за основним місцем роботи з 16.03.2015 р., а з 15.07.2019 р. прийнятий до того ж роботодавця на роботу на умовах внутрішнього сумісництва. З 13.11.2019 р. він хворіє.

Розрахунковий період для обчислення суми лікарняних за основним місцем роботи: листопад 2018 року — жовтень 2019 року, а за місцем роботи за сумісництвом: серпень — жовтень 2019 року.

Приклад 2. Працівник з 19.04.2016 р. по 23.10.2019 р. працював за основним місцем роботи на підприємстві (звільнений за власним бажанням 23.10.2019 р.), а з 24.10.2019 р. прийнятий на це ж підприємство за сумісництвом. Згідно з наданим листком непрацездатності з 4 по 12 листопада 2019 року він хворів.

На момент настання страхового випадку працівник працює на підприємстві за сумісництвом. Відповідно час роботи «до того» основним працівником нас тут хвилювати не повинен.

З умови прикладу 2 випливає, що за сумісництвом до початку хвороби в працівника немає жодного повністю відпрацьованого календарного місяця. Тому середньоденну зарплату обчислюватимемо за період з 24 жовтня по 3 листопада 2019 року (див. табл. в ««Лікарняна» середньоденна зарплата» цього номера).

З розрахунковим періодом визначилися. Ідемо далі.

У розрахунку лікарняних сумісника бере участь нарахована в розрахунковому періоді за місцем роботи за сумісництвом зарплата в сумі, що ввійшла до бази нарахування ЄСВ

При цьому потрібно врахувати вимогу абз. 3 п. 30 Порядку № 1266. Звучить вона так: сумарна зарплата, з якої розраховуються «непрацездатні» виплати, за місяцями розрахункового періоду за основним місцем роботи та за сумісництвом не може перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ (у 2019 році — 62595 грн.).

Щоб цю вимогу виконати при розрахунку лікарняних на роботі за сумісництвом, працівник повинен принести з основного місця роботи довідку про зарплату, нараховану йому в місяцях розрахункового періоду (п. 30 Порядку № 1266)*. Форма довідки наведена в додатку до Порядку № 1266.

* Якщо працівник працює на умовах сумісництва в декількох роботодавців, то він повинен надати довідки про зарплату з усіх своїх місць роботи.

Може, це здасться комусь кумедним, але (!) Фонд соцстраху в листі від 17.01.2017 р. № 5.2-28-65 наполягає: довідка про зарплату за основним місцем роботи має бути, навіть якщо ви нараховуєте «непрацездатні» виплати внутрішньому сумісникові. Просто в цьому випадку ви надаєте її самі собі і підколюєте під розрахунок ☺.

Проте повернемося до розрахунку. Розібратися з обмеженнями при обчисленні суми лікарняних працівникові-суміснику нам допоможе приклад.

Приклад 3. Працівник був прийнятий на роботу за сумісництвом з 01.08.2019 р. З 14 по 25 листопада він перебував на лікарняному. Розрахунковий період: серпень — жовтень 2019 року. 27 листопада працівник надав копію лікарняного листа, засвідчену роботодавцем за основним місцем роботи, і довідку про зарплату, що нарахована в розрахунковому періоді й увійшла до бази нарахування ЄСВ .

Відомості про нараховану працівникові зарплату за основним місцем роботи і за місцем роботи за сумісництвом наведемо в таблиці нижче.

Визначення показників для розрахунку «середньої» за сумісництвом

Місяць розрахункового періоду

Основне місце роботи (довідка)

Сумісництво. Фактично

Сумісництво. Бере участь у розрахунку

Зарплата, грн.

К-ть к. дн.*

Зарплата, грн.

К-ть к. дн.*

Зарплата**, грн.

К-ть к. дн.*

Серпень

55000

31

10000

31

7595

31

Вересень

41250

15***

10000

30

10000

30

Жовтень

55000

31

10000

31

7595

31

РАЗОМ

151250

77

30000

92

25190

92

* За винятком календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин.

** З урахуванням вимоги абз. 3 п. 30 Порядку № 1266.

*** Була надана відпустка за свій рахунок.

Пояснимо дані, наведені в таблиці.

Фактична зарплата, нарахована працівникові за основним місцем роботи і за сумісництвом у серпні й жовтні 2019 року (65000 грн. (55000 грн. + 10000 грн.)), перевищила максимальну величину (62595 грн.).

Тому в розрахунок лікарняних за місцем роботи за сумісництвом потрапить різниця між максимальною величиною (62595 грн.) і зарплатою, з якої був сплачений ЄСВ за основним місцем роботи (55000 грн.), а саме 7595 грн. (62595 грн. - 55000 грн., див. серпень і жовтень у таблиці вище).

У вересні сумарна зарплата (51250 грн. = 41250 грн. + 10000 грн.) була нижча за максимальну величину (62595 грн.).

Тому в розрахунок лікарняних за місцем роботи за сумісництвом зарплата за вересень увійде в повній сумі (10000 грн.).

Визначимо середньоденну зарплату за сумісництвом: 25190 грн. : 92 к. дн. = 273,80 грн.

Далі розраховуємо денну виплату залежно від страхового стажу і визначаємо суму лікарняних. При цьому якщо в працівника страховий стаж за 12 місяців перед настанням тимчасової непрацездатності менше 6 місяців, то обов’язково застосовуємо спеціальні обмеження, про які ми розповідали в «Відчуй різницю — розрахуй лікарняні правильно» цього номера.

А ось про те, як не помилитися в обліково-звітних моментах, ми з вами поговоримо у наступній статті.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно