Недоплата при переплаті

В обраному У обране
Друк
Альошкіна Наталя, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Жовтень, 2019/№ 83
Як ви знаєте, самоштраф, згідно з п. 50.1 ПКУ розраховується від суми недоплати ПЗ за помилковою ПДВ-декларацією. Причому навіть наявність переплати за особовим рахунком та/або на електронному рахунку не рятує платника від нарахування самоштрафу при поданні УР. Що в такому разі вважати недоплатою і коли вона виникає? Куди платити донараховані ПЗ за УР і самоштраф? А також про інші особливості подання УР і сплати самоштрафу поговоримо в цій статті.

Що означає недоплата?

Платник податків у податковій декларації або УР самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яка і вважається узгодженою (п. 54.1 ПКУ). Сума узгодженого податкового зобов’язання підлягає сплаті платником до бюджету у встановлені строки.

Платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження суми податкового зобов’язання (ПЗ) минулих податкових періодів, зобов’язаний, зокрема, подати УР і сплатити штраф у розмірі 3 % від суми недоплати. Сплатити недоплату і самоштраф треба до подання УР.

По суті, для нарахування штрафних санкцій достатньо тільки одного факту заниження суми ПЗ, самостійно задекларованих платником у податковій декларації.

Тобто, в розумінні п. 50.1 ПКУ, недоплата — це сума заниження податкових зобов’язань. Або, іншими словами, під недоплатою слід розуміти недодекларовані (а не недоплачені) ПЗ. Саме заниження ПЗ карається штрафом. При цьому стан взаєморозрахунків з бюджетом за таким заниженим податком жодної ролі не відіграє.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити