Поточний ремонт провів орендодавець: як обліковувати?

В обраному У обране
Друк
Войтенко Тетяна, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Жовтень, 2019/№ 84
Підприємство здає власні приміщення в оренду. На якому рахунку обліковувати витрати орендодавця на поточний ремонт майна, яке перебуває в оренді? Чи треба про це прописувати в обліковій політиці? Давайте обговоримо цю проблему.

Правовий аспект

Хто повинен ремонтувати передані в оренду приміщення — орендар чи орендодавець?

Звернемося до ст. 776 ЦКУ. За її нормами:

поточний ремонт проводить орендар за свій рахунок, якщо інше не встановлено законом або договором (ч. 1). Тобто сторони можуть відхилитися від загального правила і на свій лад розподілити обов’язки з проведення поточного ремонту;

капітальний ремонт — це обов’язок орендодавця (ч. 2). Тобто навіть якщо в договорі це не прописано, за умовчанням проводити капремонт все одно повинен за свій рахунок орендодавець.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити