ОЗ амортизували прискорено і продали: що в декларації?

В обраному У обране
Друк
Ольховик Ольга, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Жовтень, 2019/№ 84
Амортизували прискорено, але, не дочекавшись закінчення дворічного строку, продали об’єкт основних засобів (ОЗ). Яку залишкову вартість ставити в декларації з податку на прибуток — за вирахуванням суми амортизації, розрахованої прискореним методом, або вже перераховану виходячи із звичайного строку корисного використання?

За рядком А4.1 додатка АМ до прибуткової декларації слід відобразити балансову (залишкову) вартість, яка сформувалася при розрахунку амортизації прискореним методом. Пояснимо чому.

Можливість прискорено (з використанням мінімально допустимого строку 2 роки) амортизувати ОЗ четвертої групи надає п. 43 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ. Одна з умов застосування прискореного методу — у рамках строку прискореної амортизації об’єкт не продається.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити