Списуємо застарілі капітальні інвестиції

В обраному У обране
Друк
Ольховик Ольга, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Жовтень, 2019/№ 87
Наше підприємство купило телекомунікаційне обладнання, проте виявилося, що воно застаріло морально. Обладнання не введене в експлуатацію, висить на рахунку 152. Чи можна списати це обладнання за результатами інвентаризації? Чи потрібно спочатку ввести його в експлуатацію?

Одна з обов’язкових умов для визнання об’єкта основних засобів (ОЗ) активом — імовірність отримання в майбутньому економічних вигід від його використання (п. 6 П(С)БО 7). Та й узагалі будь-який актив відображають в обліку, тільки якщо його планують економічно вигідно використовувати (п. 3 НП(С)БО 1). У вашому випадку жодних економічних вигід від використання застарілого телекомунікаційного обладнання, очевидно, не очікується. Тому ні для введення в експлуатацію, ні для подальшого перебування цього об’єкта у складі капітальних інвестицій підстав немає. Його не лише можна, але й потрібно списати.

Інша річ, що з точки зору оподаткування (у частині ПДВ), можливо, було б вигідніше, якби перед списанням підприємству таки вдалося трохи покористуватися своїм незатребуваним телекомунікаційним обладнанням. Але давайте про все по порядку.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити