Стати підприємцем-єдинником: «з коли» вийде?

В обраному У обране
Друк
Ольховик Ольга, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Вересень, 2019/№ 72
Охочі поповнити лави підприємців-єдинників є завжди. Напередодні нового кварталу ми вирішили нагадати процедуру переходу із загальної системи оподаткування на спрощену. А також механізм реєстрації спрощенцем новозареєстрованого ФОП.

Із загальної на спрощенку

Підприємець на загальній системі оподаткування може перейти на спрощенку з початку будь-якого кварталу. Для цього до податкового органу за місцем реєстрації не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку вибраного кварталу (року) слід подати Заяву про застосування спрощеної системи, форма якої затверджена наказом Мінфіну від 20.12.2011 р. № 1675 (п.п. 298.1.4 ПКУ).

Перший єдиноподатковий період для колишнього загальносистемника розпочнеться з першого числа місяця, що йде за кварталом, в якому підприємця зареєструють платником ЄП (п. 294.3 ПКУ). Тобто орієнтуємося не на дату реєстрації, а на початок кварталу, що йде за такою датою.

Отже, щоб підприємець став єдинником вже з 4 кварталу поточного року, податківці повинні внести його в Реєстр до початку 4 кварталу. А для цього підприємець повинен встигнути подати Заяву не пізніше ніж за 15 календарних днів до його початку.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити