Неприбутківець виплачує матдопомогу

В обраному У обране
Друк
Солошенко Людмила, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Вересень, 2019/№ 76
Неприбуткову організацію (НПО) цікавить: чи можна виплатити неоподатковувану матеріальну допомогу своєму співробітникові? Чи не вважатиметься це розподілом доходів серед своїх? Чи не виключать за це з Реєстру НПО?

Побоювання НПО небезпідставні і продиктовані п.п. 133.4.1 ПКУ, який забороняє розподіляти серед своїх доходи (прибутки), отримані НПО.

Нагадаємо: п.п. 133.4.1 ПКУ означено низку умов, яким повинна відповідати неприбуткова організація. Одна з них — засновницькі документи НПО (або вищої за рівнем організації, на підставі яких діє НПО відповідно до закону) повинні містити заборону на розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (окрім оплати їх праці, нарахування ЄСВ), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб. Проте не вважається розподілом фінансування витрат, визначених п.п. 133.4.2 ПКУ, тобто витрат на утримання НПО, реалізацію мети (цілей, завдань) і напрямів діяльності, визначених у засновницьких документах НПО. Звідси і виникло запитання: чи не є виплата працівникові матдопомоги порушенням (забороненим розподілом доходів) і чи має право НПО взагалі виплачувати матдопомогу?

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити