Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Карантинні камералки

Децюра Сергій, податковий експерт
Податки & бухоблік Травень, 2020/№ 37
Друк
Антикарантинні закони дещо підкоригували і правила проведення камеральних перевірок, тобто камеральні перевірки будуть проводитися і під час карантину за трохи модернізованими правилами. Що саме змінилося і як це вплине на платників податків, читайте далі.

Чи діє мораторій? Камеральні перевірки дія карантинного мораторію не зачепила.

На цьому акцентують увагу і фіскали (див. п. 7 інформаційного листа № 7).

Перенесення строків. Законодавці вирішили дещо підкоригувати правила проведення камеральних перевірок. А саме п. 522 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ було змінено строки проведення камеральних перевірок податкової звітності.

Так, камеральна перевірка податкової декларації за звітні періоди березень — травень 2020 року або уточнюючих розрахунків, що були подані платниками податків протягом березня — травня 2020 року, може бути проведена не в загальні строки (протягом 30 днів), а протягом 60 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, — за днем їх фактичного подання.

Водночас такі особливі продовжені строки проведення камеральної перевірки не стосуються тільки перевірки декларації з ПДВ за березень — травень 2020 року або уточнюючих розрахунків з ПДВ, що були подані протягом березня — травня 2020 року. Тобто

ПДВ-звітність і уточнюючі ПДВ-розрахунки будуть камералити у загальні строки, тобто протягом 30 днів

Нові строки. Звітні і звітні нові декларації, подані за березень, квітень, травень і уточнюючі розрахунки, подані у цей період, але при виправленні помилки за будь-який інший період, будуть камералитися довше, ніж завжди.

Що ж стосується камеральних перевірок квартальних звітних декларацій з податку на прибуток і ЄП, а саме за І квартал (куди потрапляє березень) і ІІ квартал (куди потрапляють квітень — травень), то, на наш погляд, перенесення строків проведення камералок для таких декларацій п. 522 підрозд. 10 розд ХХ ПКУ не передбачено. Квартальні декларації містять не тільки ті періоди, звітування за які дає змогу фіскалам продовжити строк таких перевірок.

А от якщо протягом карантину подавати уточнюючу квартальну звітність, то розширені строки проведення перевірки на них поширюються.

Чи погодяться з таким підходом фіскали, поки що сказати складно. Вони тільки висловили своє бачення* продовження строків камералок при звітуванні за березень. Так, проводять камералку декларації з акцизного податку, яка була подана:

* kyiv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/415974.html

— своєчасно, тобто не пізніше 21.04.2020 р. — не пізніше 19.06.2020 р., а не 20.05.2020 р.

— несвоєчасно, наприклад, 22.04.2020 р. — не пізніше 21.06.2020 р., а не 22.05.2020 р.

Перенесення строків проведення камеральної перевірки говорить про те, що відтепер у фіскалів буде на цілих 30 днів більше часу для перевірки звітності (крім ПДВ-звітності), поданої за березень — травень 2020 року, або уточнюючих розрахунків, поданих у цей період, і складання відповідних актів перевірок та ППР на їх основі.

До відома! Строки проведення камеральних перевірок з інших питань, а не щодо перевірки податкової звітності (перевірки своєчасності реєстрації ПН/РК та АН/РК тощо), залишилися незмінними. Тобто проводять їх протягом строків давності, визначених ст. 102 ПКУ.

Крім того, залишилися незмінними і строки неприйняття фіскалами звітності (п. 49.11 ПКУ).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі