Теми статей
Обрати теми

Бухстандарти — національні, мікрофінзвіт — оновлений

Войтенко Тетяна, податковий експерт
Наказ Мінфіну від 29.09.2020 р. № 588

висновок документа

У результаті внесених до стандартів бухгалтерського обліку змін Мінфін:

— наділив усі П(С)БО статусом національних;

— увів у Баланс за ф. № 1-мс новий ряд. 1425 «Неоплачений капітал»;

— наказав відображати відстрочені податки за недисконтованою сумою

Національний статус. До внесення змін наказом, що коментується, статус національного мали тільки 3 стандарти: НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», НП(С)БО 2 «Консолідована фінзвітність» і НП(С)БО 25 «Спрощена фінзвітність». Відтепер усі положення (стандарти) бухобліку іменують національними. Відповідні поправки внесені також до Інструкції № 291*.

* Інструкція про застосування Плану рахунків бухобліку…, затверджена наказом Мінфіну від 30.11.99 р. № 291.

П(С)БО не для банків. З п. 2 П(С)БО 16 «Витрати», п. 2 П(С)БО 30 «Біологічні активи», п. 2 П(С)БО 33 «Витрати на розвідку запасів корисних копалин» прибрали слово «банків». У результаті норми цих стандартів не застосовують бюджетні установи та підприємства, які складають фінзвітність за МСФЗ. Так само слова «банків» і «банками» видалили відповідно з абзацу першого розд. I Інструкції № 291 і п. 7 наказу Мінфіну від 29.11.2000 р. № 302. Останнім затверджена форма № 5 «Примітки до річної фінансової звітності».

А що ж банки? По-перше, порядок ведення бухобліку та складання фінзвітності в банках встановлює НБУ. По-друге, банки вже давно МСФЗ-зобов’язані. А на підприємства, які складають фінзвітність за МСФЗ, дія нацстандартов і так не поширюється. Ось Мінфін і прибрав згадку про банки у бухнормативці.

Спрощена фінзвітність. Підкориговано п.п. 1.4 розд. ІІІ НП(С)БО 25. У статті «Поточна дебіторська заборгованість» (ряд. 1155 Балансу форми № 1-мс) не показують більше заборгованість засновників з формування статутного капіталу. Відтепер суму заборгованості власників за внесками до статутного капіталу відображають у нововведеному ряд. 1425 «Неоплачений капітал» (п.п. 1.9 розд. ІІІ НП(С)БО 25). Тож за 2020 рік мікропідприємства подаватимуть фінзвітність за оновленою формою.

Проте п.п. 1.7 розд. ІІІ НП(С)БО 25 залишився непорушним. Тому якщо дотримуватися його рекомендації, баланс все одно не зійдеться. Адже він вимагає показувати у складі статті «Капітал» (ряд. 1400 форми № 1-мс) суму фактично внесеного статутного капіталу, а не зафіксованого в установчих документах. Очевидно, доведеться-таки в ряд. 1400 форми № 1-мс відображати зафіксовану суму статутного капіталу. А величину заборгованості власників показувати в новому ряд. 1425. Детальніше про заповнення скороченої фінансової звітності див. у «Податки & бухоблік», 2019, № 101, с. 79.

Відстрочені податки. Уточнений п. 14 П(С)БО 17 «Податок на прибуток» пропонує відображати у Балансі відстрочені податкові активи та відстрочені податкові зобов’язання окремими статтями необоротних активів і довгострокових зобов’язань за недисконтованою сумою, що підлягає відшкодуванню або сплаті.

Запрацює наказ, що коментується, з дня опублікування. На момент підготовки номера до друку не опублікований.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі