Теми статей
Обрати теми

Якщо сумісник хоче запис

Ушакова Лілія, експерт з кадрових і податкових питань
Податки & бухоблік Вересень, 2020/№ 73
Друк
Незважаючи на невтішні дані про зниження кількості робочих місць у нашій країні, громадян, які прагнуть підробити за сумісництвом, у тому числі й у інших роботодавців, стає все більше. Інколи така друга або навіть третя робота просто допомагає громадянину реалізувати свої творчі здібності. Працівник прийнятий на роботу за сумісництвом, та дуже хоче, щоб запис про таку роботу був унесений до трудової книжки. Чи можливо це? Так. Але тут є нюанси. Про них зараз і поговоримо.

Тут танцюватимемо від того, зовнішнім чи внутрішнім сумісником є працівник. Нагадаємо, що працювати на умовах сумісництва працівник може:

— на тому ж підприємстві, яке є його основним місцем роботи. Таке сумісництво називають внутрішнім;

— на підприємстві, яке не є його основним місцем роботи. Це зовнішнє сумісництво.

Зовнішній сумісник

Якщо працівник — зовнішній сумісник, то запис про період його роботи на вашому підприємстві за сумісництвом ви до його трудової книжки не вносите. Чому? Тому що цей документ зберігається за основним місцем роботи сумісника (п. 1.1 Інструкції № 58).

Запис про роботу за сумісництвом за бажанням працівника вносить до його трудової книжки окремим рядком основний роботодавець. Підставою слугуватиме довідка про роботу за сумісництвом або засвідчені копії (витяги з) відповідних наказів, видані неосновним роботодавцем, тобто вами.

Що з формою довідки? Вона довільна. У ній наводять усі необхідні дані для заповнення трудової книжки: дати і номери наказів про прийняття та звільнення, найменування підприємства, на якому працівник працював за сумісництвом, а також відомості про прийняття на роботу і звільнення, які зазначаються в графі 3 розділу «Відомості про роботу» трудової книжки.

Наведемо зразок такої довідки на рис. 1.

img 1

Вважаємо правильним, якщо таку довідку неосновний роботодавець видасть працівникові в момент звільнення з роботи за сумісництвом. Тоді записи про прийняття та звільнення основний роботодавець внесе до трудової книжки одночасно (див. рис. 2).

img 2

Внутрішній сумісник

Якщо працівник — внутрішній сумісник, то записи про таке сумісництво роботодавець заносить до трудової книжки працівника на підставі внутрішніх документів (див. рис. 3).

img 3

висновки

  • Запис про роботу за сумісництвом за бажанням працівника вносить до його трудової книжки окремим рядком основний роботодавець.
  • Підставою для внесення інформації про роботу за сумісництвом до трудової книжки зовнішнього сумісника є інформація, видана його неосновним роботодавцем.
  • Записи про внутрішнє сумісництво роботодавець вносить до трудової книжки працівника на підставі внутрішніх документів.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі