Теми статей
Обрати теми

Дія Сіті: правовий режим уже працює

Децюра Сергій, податковий експерт
Закон України від 15.07.2021 р. № 1667-IX

Висновок документа

Визначено організаційні, правові та фінансові засади правового режиму Дія Сіті

Погляд у минуле. Про те, що законотворці мають намір стимулювати розвиток IT-індустрії, відомо давно.

Перший огляд спеціального правового режиму для IT-індустрії — Дія Сіті було зроблено у «Податки & бухоблік», 2021, № 47, с. 27. Ви ознайомились із двома законопроєктами, якими тільки мали запровадити Дія Сіті.

Реальність. Минуло не так багато часу, а законодавці впритул наблизилися до запровадження Дія Сіті. Законом, що коментується (набув чинності 14.08.2021 р.), було запроваджено спеціальний правовий режим для IT-індустрії.

Водночас, щоб Дія Сіті почала працювати повною мірою, тільки введення правового режиму недостатньо. Потрібно, щоб законодавці зробили ще один невеликий крок, а саме — внесли зміни до ПКУ і дали право резидентам Дія Сіті скористатися пільговими правилами оподаткування.

Зважаючи на те, як швидко законодавці ввели в дію спеціальний правовий режим для функціонування Дія Сіті, є велика вірогідність того, що до кінця року вони введуть у дію і спеціальні правила оподаткування резидентів Дія Сіті. Чекати лишилося недовго.

А доки законодавці чаклують над спеціальним податковим режимом для Дія Сіті, коротко пробіжимося по тому, хто ж таки має право бути резидентом Дія Сіті, тобто може потрапити до Реєстру Дія Сіті.

Резиденти Дія Сіті. Стати резидентом Дія Сіті може юрособа, яка відповідає таким вимогам:

1) здійснює один або кілька видів ІТ-діяльності, що вказано у її статуті та/або відомостях про неї, які містяться у ЄДР. До таких видів діяльності віднесено комп’ютерне програмування, консультування з питань інформатизації, діяльність із керування комп’ютерним устаткуванням, видання комп’ютерних ігор та іншого програмного забезпечення, а також надання програмних продуктів (у тому числі комп’ютерних ігор у режимі онлайн), освітня діяльність у галузі інформаційних технологій тощо.

Перелік дозволених для Дія Сіті видів ІТ-діяльності шукайте у п. 4 ст. 5 Закону, що коментується;

2) розмір середньої місячної винагороди залученим працівникам та гіг-спеціалістам має становити не менше ніж 1200 євро;

3) середньооблікова кількість працівників та гіг-спеціалістів за підсумками кожного календарного місяця становить не менше 9 осіб;

4) за перші три календарні місяці після реєстрації резидентом Дія Сіті та за кожен календарний рік перебування у статусі резидента Дія Сіті частка кваліфікованого доходу від ІТ-діяльності юрособи має становити не менш ніж 90 % суми загального доходу юрособи за відповідний період (за наявності загального доходу).

Крім того, Закон, що коментується, визначає і перелік обставин, за яких навіть ті юрособи, які відповідають вищенаведеним критеріям, бути резидентом Дія Сіті не зможуть. Їх перелік міститься у п. 2 ст. 5 цього Закону. Серед таких обставин — реєстрація в іноземній країні, неприбутковий статус, наявність податкового боргу тощо.

Також резидент Дія Сіті має щороку підтверджувати факт відповідності вищенаведеним вимогам. Для цього він має подавати не пізніше 1 червня року звіт про відповідність за минулий рік та незалежний висновок суб’єкта аудиторської діяльності про дані річного звіту про відповідність.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі