Теми статей
Обрати теми

ІТ-пільга з ПДВ: що узагальнив Мінфін

Солошенко Людмила, податковий експерт
Наказ Мінфіну від 31.12.2020 р. № 842

Висновок документа

Мінфін в УПК відповів на запитання: (1) коли діє ІТ-пільга з ПДВ (з п. 261 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ) для постачань програмної продукції (ПП) разом з обладнанням та (2) в якому випадку пільгуються постачання сайтів і онлайн-сервісів та доступ до них

Прямо під завісу минулого року Мінфін поспішив видати узагальнюючу податкову консультацію (УПК) щодо оподаткування ПДВ операцій з програмною продукцією. Щоправда, за гучною назвою «узагальнююча» насправді ховаються відповіді тільки на два запитання. Тому масштабною її не назвеш. І це після 7 років (!) з часів останньої УПК на цю тему, затвердженої ще наказом Міндоходів від 07.10.2013 р. № 536. Навіть лист ДФСУ від 16.05.2018 р. № 2185/6/99-99-15-03-02-15/ІПК (див. «Податки & бухоблік», 2018, № 47, с. 5) був переконливішим.

Та й озвучені в ній висновки новими, загалом, назвати не можна. По суті, Мінфін повторив уже відомі погляди контролерів з низки ІПК і звернув увагу на два моменти.

Постачання обладнання з ПП. У такому разі важливі умови постачання:

— якщо при постачаннях із системою/обладнанням ПП виділена в самостійний окремий елемент постачання (має виділену вартість), то постачання ПП звільняється від ПДВ;

— якщо ПП не є окремим елементом постачання (не має виділеної вартості), а поставляється разом із системою/обладнанням як складова — невід’ємна частина, то операції оподатковують 20 % ПДВ як постачання обладнання (оскільки постачання обладнання не пільгується).

Схожі роз’яснення наводилися в запитанні 6 УПК № 536 і запитанні 5 листа № 2185.

Постачання сайтів/онлайн-сервісів та доступ до них. За яких умов для постачань сайтів/онлайн-сервісів діє ІТ-пільга? Якщо при постачанні інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів на них передаються майнові права (у тому числі право користування, право відчуження і тому подібне) — словом, якщо відбувається їх продаж як об’єкта права інтелектуальної власності — то постачання сайтів/онлайн-сервісів підпадає під ІТ-пільгу і звільняється від ПДВ.

А також до програмної продукції за п. 261, окрім інтернет-сайтів і онлайн-сервісів, належить і доступ до них. Який доступ охоплений ІТ-пільгою?

Якщо при доступі до сайтів/онлайн-сервісів користувач отримує програмну продукцію (її копію) або право на використання програмної продукції (приміром, користується онлайн-редактором тексту або поштовим сервісом), то надання такого доступу розцінюється як операція з постачання ПП і потрапляє під ІТ-пільгу (звільняється від ПДВ).

А ось якщо фактично доступ надається до певного контенту сайту/сервісу, існуючого в електронній формі (наприклад, до телевізійної продукції, фільмів, музичних, літературних творів), така операція не є постачанням ПП і оподатковується 20 % ПДВ. Аналогічні висновки звучали в листі № 2185, а також у листах ДФСУ від 26.09.2019 р. № 408/6/99-00-07-03-02-15/ІПК та від 19.08.2019 р. № 3882/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, в яких пояснювалося, що доступ, який надається виключно з метою пошуку, обробки, отримання інформації, є постачанням послуг з пошуку, обробки, отримання, збору інформації, які оподатковуються 20 % ПДВ (пп. «в», «д» п. 186.3 ПКУ).

Ну і нагадаємо, що за правилами УПК оприлюднюються на сайті Мінфіну протягом 5 календарних днів з дня їх надання (п. 52.6 ПКУ).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі