Теми статей
Обрати теми

Декларація третьогрупника після самовиправлення

Вишневський Михайло, податковий експерт
Після того як єдиноподатник виправив свою помилку, він у деяких ситуаціях постає перед необхідністю спрямувати свою подальшу ЄП-звітність у нормальне русло. Давайте поговоримо про те, коли це питання актуальне і як його вирішувати!

Кому воно потрібно?

Декларація єдиноподатника складається наростаючим підсумком (п. 296.7 ПКУ). Із початком кожного звітного року показники єдиноподаткової декларації стартують з нуля. Відтак, якщо ви виправляєте помилки минулих років, питання про те, як «втягнути» результати самовиправлення у поточну декларацію, перед вами не стоїть. Самовиправтеся, за потреби доплатіть єдиний податок і переконайтеся, що декларацію з уточненнями прийняли. Усе.

Поточна декларація до минулорічних помилок жодного стосунку немає. У єдиноподатковій декларації немає жодних показників, які би перетікали з року в рік. Тому ви можете просто заповнювати поточну звітність, не думаючи про те, як відобразити в ній виправлені старі помилки. Головне — нових помилок не робіть ☺.

Інша річ — якщо ви виправляєте показники минулих періодів поточного року. Наприклад, зараз, у ІІІ кварталі 2021 року, подаєте уточнюючу декларацію за І квартал 2021 року. Таке теж можливо. Однак це питання є актуальним лише для єдиноподатників групи 3. Адже лише вони звітують щоквартально (п. 294.1 ПКУ). Отже, результати самовиправлення минулих помилок можуть впливати на поточну декларацію лише у третьогрупників, які виправляють помилки минулих кварталів поточного року.

Як «втягнути» в декларацію?

Підтягування результатів самовиправлення у поточну декларацію відбувається за однаковим принципом, незалежно від того, яким способом відбувалося самовиправлення — через уточнюючу чи через поточну декларацію. Також немає тут суттєвих відмінностей між ФОП і юрособами.

Ключовим для правильного підтягування виправлених показників попередніх кварталів поточного року буде правильне заповнення у поточній декларації рядка, в якому зазначається сума єдиного податку за попередні періоди року. Тобто це:

— рядок 13 «Нараховано за попередній звітний (податковий) період» (для ФОП);

— рядок 9 «Сума єдиного податку за минулий податковий (звітний) період» (для юросіб). Так от,

якщо ви виправляли помилки минулих кварталів поточного року, у звітній декларації після самовиправлення всі рядки потрібно заповнювати вже з урахуванням виправленої помилки

Інакше сума єдиного податку може задвоїтися. Проілюструємо це на прикладі.

Приклад. ФОП — платник єдиного податку групи 3 (5 %) у декларації за І квартал 2021 року зазначив обсяг доходу 130000 грн, хоча насправді отримав 150000 грн.

Тобто декларація за І квартал 2021 року була заповнена так, як показано на рис. 1.

img 1

У ІІІ кварталі 2021 року, але до подання декларації за півріччя, ФОП виправляє помилку через уточнюючу декларацію. Її має бути заповнено так, як показано на рис. 2.

img 2

Припустимо, що у ІІ кварталі 2021 року ФОП отримав іще 300000 грн доходу. Тоді декларацію за півріччя має бути заповнено так, як показано на рис. 3.

img 3

Зверніть увагу! У рядках 06 і 08 зазначається загальна сума доходу вже з урахуванням уточненої суми доходу за І квартал (150000,00 + 300000,00). А сума для графи 13 декларації за півріччя береться з рядка 12 саме уточнюючої (а не звітної) декларації за І квартал.

Якби в рядку 13 було зазначено первісно визначену суму єдиного податку (6500,00 грн), то у ІІ кварталі ФОП переплатив би 1000,00 грн, адже сума до сплати становила би 16000,00 (22500,00 - 6500,00).

Однак у ІІ кварталі ФОП заробив 300000,00, тож має сплатити з них єдиного податку на суму 15000,00 (300000 х 5 %). А недоплата за І квартал (1000,00) має сплачуватися окремо, а не «влізати» у правильно визначену суму податкових зобов’язань за ІІ квартал.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі