Теми статей
Обрати теми

Несумові помилки в розділі Б

Нестеренко Максим, податковий експерт
У табличній частині ПН зазвичай доводиться виправляти сумові помилки. Але трапляються і помилки, що не пов’язані зі зміною сумових показників. І якщо ці помилки стосуються обов’язкових реквізитів ПН, вони запросто можуть «зіпсувати життя» платнику податку. Аби цього не сталося, такі помилки слід виправляти. Про це й поговоримо!

Які несумові помилки, що можуть виявитися в розділі Б табличної частини ПН? Це — помилки в обов’язкових (п. 201.1 ПКУ) і необов’язкових реквізитах ПН. До таких належать помилки в: номенклатурі (гр. 2 ПН), коді товарів/послуг (гр. 3.1, 3.3 ПН), умовному позначенні одиниці виміру (гр. 4) та коді одиниці виміру (гр. 5 ) .

Виправити помилку в несумовому реквізиті ПН можна через РК, який складаємо на дату виявлення помилки. Реєструє виправляючий РК в ЄРПН безпосередньо сам постачальник (п. 192.1 ПКУ).

У заголовній частині виправляючого РК повторюємо всі реквізити помилкової ПН, а саму помилку в загальному випадку виправляємо в табличній частині розділу Б у такому порядку.

1. Спочатку дублюємо неправильний запис з помилкової ПН, тобто заповнюємо так само, як він був в ній відображений, але із знаком «-» у графі 7 «Коригування кількості: кількість, об’єм, обсяг (-) (+)».

2. Нижче заповнюємо рядок або рядки (якщо замість однієї позиції повинно бути дві і більше) з правильним записом.

У результаті ані сума компенсації, ані сума ПДВ не зміняться (розділ А буде порожній), а реквізит буде виправлено. Код причини коригування при виправленні таких помилок слід зазначати «104» та вказувати однакову групу коригування (див. БЗ 101.15). Навіть якщо виправляємо не номенклатуру, а інший несумовий реквізит. При цьому аби РК на виправлення інших несумових реквізитів без проблем пройшов ЄРПН-реєстрацію, рекомендуємо додавати в номенклатуру зайвий пробіл. Ну, аби у виправленому рядку було зазначено іншу номенклатуру ☺.

РК у декларації. Постачальник у ПДВ-декларації виправляючий РК не відображає, оскільки для нього нічого не змінилося. Покупець відобразить ПК тільки за датою складання РК (при своєчасній його реєстрації) або за датою реєстрації (якщо РК зареєстровано з порушенням строків). Підстава: помилкова ПН і РК до неї. А от сміливіший покупець чекати реєстрації виправляючого РК не стане і відобразить ПК за «помилковою» ПН (якщо помилка, на його думку, не заважає ідентифікувати операцію).

Приклад. Платник у ПН від 30.05.2022 № 70 помилково зазначив номенклатуру проданого товару як «Лак» замість «Фарба». Помилку виявлено 04.06.2022 — складено РК від 04.06.2022 № 17.

img 1

завантажити файл

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі