Облік ПДВ при імпорті

Нестеренко Максим, податковий експерт
Імпортери при ввезенні товарів на митну територію України обов’язково сплачують ПДВ. Яким чином відображати в бухобліку ПДВ імпортерам?

Особливість імпортного ПДВ, що він сплачується безпосередньо при митному оформленні товарів і податкові зобов’язання не потрапляють до декларації з ПДВ. Натомість сума ввізного ПДВ, сплачена на підставі даних митної декларації, відображається в ПДВ-декларації у складі податкового кредиту того звітного періоду, в якому було оформлено митну декларацію.

Відтак, власне сплата ввізного ПДВ відображається в декларації проводкою Дт 377 — Кт 311, а у складі податкового кредиту звітного періоду цей ПДВ відображається за допомогою проводки Дт 641/ПДВ — Кт 377. Нагадуємо: податковий кредит на підставі митної декларації може відображатися лише у тому періоді, яким датовано митну декларацію. Тобто правило 365 днів у такому випадку не працює.

Але буває і так, що вже нарахована (та навіть сплачена) сума ввізного ПДВ змінюється за допомогою аркуша коригування до митної декларації. Бухоблік таких коригувань залежить від того, яким чином змінюється сума ввізного ПДВ.

Якщо сума ПДВ збільшується, робимо просто додаткові проводки Дт 377 — Кт 311 і Дт 641/ПДВ — Кт 377 на суму збільшення.

Якщо ж ввізний ПДВ зменшується, робимо проводки Дт 641/ПДВ — Кт 377 (методом «червоне сторно»). За потреби повернути сплачений ввізний ПДВ таке повернення відображається проводкою Дт 311 — Кт 377. Обидві проводки робимо на суму зменшення ввізного ПДВ за аркушем коригування.

Тепер — приклад.

Бухоблік імпортного ПДВ

з/п

Зміст господарської операції

Бухгалтерський облік

Сума,

грн

дебет

кредит

1

Перераховано митним органам кошти на сплату ввізного ПДВ

377

311

1000

2

Відображено суму «ввізного» ПДВ у складі податкового кредиту (оформлено МД)

641/ПДВ

377

1000

3

Зменшено суму ввізного ПДВ за допомогою аркуша коригування

641/ПДВ

377

200

4

Повернуто частину перерахованих коштів

311

377

200

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі