Бухоблік податкового кредиту Показувати податковий кредит — це також типова операція для платника ПДВ. Яким чином відображати її в обліку? Про це поговоримо зараз!
Неплатник ПДВ придбаває товари з ПДВ: бухоблік В осіб, не зареєстрованих платниками ПДВ, не виникає ПДВ-прав та обов’язків, установлених розд. V розд. ХХ ПКУ. Тому при постачаннях товарів/робіт/послуг податкові зобов’язання (ПЗ) з ПДВ вони не нараховують. А при придбаннях — суму вхідного ПДВ не включають у податковий кредит (ПК). Та й податкову накладну від продавця вони не отримують. У зв’язку із цим для неплатників, які придбавають товари/роботи/послуги із сумою ПДВ (за якою ПК вони не формують), така сума вхідного ПДВ є невідшкодовуваним податком.
Якщо контрагент перейшов на спецЄП: облік коригування ПДВ Найпроблемнішою є ситуація, коли відбувається не просто коригування ПДВ, пов’язане з перерахунком ціни або поверненням товарів/передоплат, а коли контрагент на момент коригування вже перейшов на спецЄП.
Перейшли на спецЄП: облік коригування ПДВ Тепер розглянемо варіанти коригування, якщо контрагенти платника як були, так і залишаються платниками ПДВ, а він сам перейшов на спецЄП.
Бухоблік компенсуючих податкових зобов’язаннь за п. 198.5 ПКУ У яких випадках компенсують ПК? За діючими правилами весь «вхідний» ПДВ (незалежно від призначення покупки) включається в податковий кредит (ПК). Проте якщо придбані товари/послуги/необоротні активи будуть використані (використовуються) в неоподатковуваній або негосподарській діяльності, то суму вхідного ПДВ треба компенсувати — нарахувати компенсуючі податкові зобов’язання (ПЗ) за п. 198.5 ПКУ.
Облік ПДВ при імпорті Імпортери при ввезенні товарів на митну територію України обов’язково сплачують ПДВ. Яким чином відображати в бухобліку ПДВ імпортерам?
Обліковуємо послуги від нерезидента на митній території України Існує низка послуг, місце постачання яких визначається на митній території України. Навіть якщо їх резиденту України надає нерезидент. У таких випадках ПДВ нараховується отримувачем послуг. Якими є особливості бухобліку ПДВ у цьому конкретному випадку? Розберемося!
Електронний ПДВ-рахунок: фіксуємо рух коштів у бухобліку СЕА-рахунок — неодмінний супутник кожного платника ПДВ. Але коло операцій, які самостійно може здійснити ПДВ-платник з використанням цього специфічного електронного рахунку, дуже обмежене. Як і головне, на підставі чого обліковувати кошти на ПДВ-рахунку? З’ясуємо прямо зараз.
Сільгоспчастка та ПДВ Чи потрібно платникам ПДВ, які хочуть перейти на сільгоспЄП (група 4), враховувати суму ПДВ при розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва?
Торговельна довгострокова заборгованість: дисконтування і ПДВ Зупинимося на неявному моменті НС(П)БО-дисконтування довгострокової дебіторської заборгованості за відвантаженими та кредиторської заборгованості за отриманими товарами, роботами, послугами в частині ПДВ.